54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Миколаївщина отримає пересувну лабораторію

03.11.2021

Миколаївська обласна рада отримає з балансу Херсонської Держспоживслужби на баланс Миколаївської пересувну лабораторію по вимірюванню забруднення повітря, яка дозволить оцінювати забруднення атмосфери у режимі реального часу і відразу ж на це реагувати.

 

Про це голова обласної ради написала на своїй сторінці у Фейсбук.

 

Почавши вивчати інформацію з цього питання, Ганна Замазєєва дізналася, що на балансі Херсонської Держспоживслужби є пересувна аналітична лабораторія для моніторингу широкого спектра параметрів забруднення навколишнього середовища, яку там не використовують на повну потужність.

 

Вона звернулася до голови Держслужби України з питань безпеки харчових продуктів Владислави Магалецької з проханням передати цю лабораторію на баланс Держспоживслужби Миколаївської області, де її зможуть використовувати ефективно не тільки на території нашої області, а і сусідніх.

 

«Проблема забруднення повітря, особливо для Миколаївської області, завжди була актуальною. Це питання активно підіймають депутати нашої «екологічної» комісії, на чолі з Аллою Ряжських. Крім заводів, які «викидають» в атмосферу шкідливі речовини, на забруднення також впливає великий потік машин. Адже наша область є логістичним хабом, який забезпечує доступ всій Україні у порти Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. Величезна кількість фур їдуть через Вознесенськ, Первомайськ, Миколаїв та інші населені пункти, забруднюючи повітря викидами, які залишаються неконтрольованими. Крім цього, у літній період різко зростає кількість машин, що їдуть на курорти Півдня країни», - зазначила Ганна Замазєєва.

 

Система моніторингу якості повітря на Миколаївщині не оновлювалася вже десятки років. Саме тому у обласному бюджеті було зарезервовано 7,5 млн гривень на придбання пересувної лабораторії, яка дозволить проводити моніторинг і не тільки отримувати інформацію про стан навколишнього середовища, а й прогнозувати розвиток ситуації. Лабораторія може працювати без підживлення протягом доби. А її перевага у тому, що всі необхідні вимірювання і досліди можна робити відразу на місці та передавати дані на відстані.

 

Наразі готуються усі необхідні документи для отримання пересувної лабораторії на баланс Миколаївської Держспоживслужби.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку