54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва виступила на Конграсі Ради Європи на тему діаспор

28.10.2021

Учора, 27 жовтня, голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва виступила на 41-й сесії Конгресу Ради Європи на тему діаспор: як української за кордоном, так і діаспор інших країн в Україні.

 

Про це голова облради написала на своїй сторінці у Фейсбук.

 

Ганна Замазєєва зазначила наскільки важливим є розвиток діаспор. Оскільки діаспора – це народний посол у країнах, де проживають її громадяни. Україна всіляко забезпечує дотримання прав кожної з них і цінує рух на зустріч з боку тих держав, де представлені Українські діаспори.

 

Голова облради наголосила, що для нас важлива не лише підтримка власної діаспори. Не менш важливою є підтримка власних діаспор та нацменшин з боку іноземних держав. Особливо у часи пандемії всі національні Уряди вимушені направляти значні ресурси на боротьбу з цією страшною хворобою. А це, в тому числі і ресурси, які могли б бути використані на підтримку «народної дипломатії».

 

«Закликала Уряди усіх країн членів Конгресу Ради Європи максимально підтримувати свої діаспори у інших країнах і в Україні зокрема. Адже це інструмент соціального, культурного та економічного діалогу між країнами і народами, які щоденно стикаються з новими викликами», - сказала Ганна Замазєєва.

 

Чудовим прикладом співпраці між іноземною країною та її діаспорою стала її підтримка уряду Туреччини кримських татар у Миколаївській області.

 

« Уряд цієї країни будує для них житло у Миколаєві. Результатом співпраці України і Туреччини стане побудова двохсот квартир, а це – двісті щасливих сімей, які будуть популяризувати власну культуру і традиції свого народу та зміцнювати взаємовідносини між нашими країнами» - зауважила Ганна Замазєєва.

 

До того ж, Миколаївська облрада, як представник місцевого самоврядування надає підтримку діаспорам та нацменшинам області.

 

Також, Ганна Замазєєва розповіла про роль української діаспори у світовому дипломатичному контексті.

 

«Українська діаспора - має багаторічну історію та є частиною єдиного 65 мільйонного світового українського народу, має понад 20 млн українців проживаючих закордоном. Закордонні українці залучають інвестиції, обіймають державні посади у країнах свого проживання, керують компаніями, очолюють гуманітарні ініціативи та стають ефективними послами свої країни», - повідомила голова облради.

 

Крім цього вона наголосила, що здобутки закордонних українців- це здобутки самої України.

 

«Ці здобутки є не тільки частиною нашої національної спадщини, а й частиною глобального контексту. Частиною внеску українців у розвиток світової цивілізації і для нас важливо це вивчати і презентувати не тільки у світі, а і в Україні. Всюди наші митці несли українську культурну ідею. У кожному написаному вірші, картині, витворі мистецтва чи науковому здобутку лежить Український національний код», - зазначила голова обласної ради.

 

Ганна Замазєєва акцентувала увагу, що метою держави є безперешкодне повернення українців на їх історичну Батьківщину. Це дуже важливо для імплементації усіх здобутків українців для побудови сильної, незалежної і процвітаючої України майбутнього. Країни, де буде комфортно проживати представникам усіх народів світу!

Події
 XI позачергова сесія Миколаївської обласної ради
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку