54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Територіальні громади Миколаївщини вивчали сучасні підходи до адміністрування соціального захисту та захисту прав дитини

22.10.2021

Миколаївський регіональний онлайн-семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад», що відбувся 20-21 жовтня 2021 року, зібрав понад 160 учасників, серед яких представники територіальних громад, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласної та районних державних адміністрацій, служби у справах дітей облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб, Головного управління Нацсоцслужби Миколаївської області.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики

Під час свого виступу заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко акцентував увагу на важливості рівня представництва осіб, які беруть участь у семінарі, адже питання створення системи надання соціальних послуг у ТГ є дуже важливим завданням, і керівники тергромад є відповідальними у даному процесі.

Оксана Єльчієва, директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, висловила свою вдячність Мінсоцполітики та Світовому Банку за організацію навчального заходу та зазначила: «Цей семінар є дуже важливим для кожного із працівників соціальної сфери. Завдяки цьому навчанню представники тергромад можуть висловити та обговорити проблемні питання, вивчити досвід громад України, поспілкуватися з представниками Мінсоцполітики, ДП ІОЦ, тренерами та задати свої запитання, які потребують вирішення. Наразі, головне завдання для нас – це підтримка фахового та кількісного складу працівників соціальної сфери для реалізації державної соціальної політики”.

Під час другої частини першого дня семінару-тренінгу учасники змогли покращити свої знання та навички у питанні впровадження автоматизованої системи надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям територіальних громад. Керівник експертної групи з питань адміністрування соціальних програм Мінсоцполітики Любов Черська зосередила свій виступ на ситуації, яка склалась в Миколаївській області, та наголосила на важливості побудови дієвої системи взаємодії між органами місцевого самоврядування та органами соціального захисту населення районного рівня, в чому фахівцям соціальної сфери допомагає використання “Програмного комплексу «Соціальна громада».

Протягом практичної частини тренінгу першого дня семінару-тренінгу представниці ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» Тетяна Соломаха та Світлана Малюкова більш детально ознайомили учасників з особливостями роботи в Програмному комплексі та надали відповіді на запитання, які виникали протягом виступу спікерок.

Під час другого дня семінару-тренінгу учасники заходу отримали нові знання з питань адміністрування соціальних послуг у громадах. Заступник Генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей – керівник експертної групи Мінсоцполітики Оксана Суліма під час свого виступу детально зупинилася на питаннях соціального замовлення, окреслила систему адміністрування соціальних послуг в тергромадах та відмітила чинники, які можуть спричинити складні життєві обставини.

Важливим та корисним був представлений досвід впровадження адміністративних послуг соціального характеру у Казанківській селищній та Снігурівській міській тергромадах Миколаївської області, а також Боратинській сільській тергромаді Волинської області.

Спікерки презентували свої доповіді в якості кращих практик упровадження Програмного комплексу “Соціальна громада”, розповіли про переваги такої системи та труднощі, які виникають під час роботи.

Окрім цього, протягом другого дня навчального заходу учасники мали можливість покращити свої практичні навички у питаннях організації розвитку соціальних послуг та забезпечення прав дітей на місцях.

Загалом, семінар-тренінг отримав виключно позитивні відгуки від учасників заходу, які відзначали його важливість та корисність для фахівців соціальної сфери тергромад, незважаючи на умови сьогодення.

 

Детальніше https://cutt.ly/iRQ43UA

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку