54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Громадськість запрошують до обговорення законопроєкту щодо комунальної власності

30.09.2021

У Мінрегіоні розпочалися обговорення законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо комунальної власності». Він має на меті впровадити поняття спільної власності тергромад, а також порядок набуття права комунальної власності.

 

«Чинне законодавство чітко не регламентує відносини, пов’язані з набуттям, здійсненням та припиненням права комунальної власності на майно, що належить територіальним громадам. Існує певна невизначеність у повноваженнях районних та обласних рад щодо управління об’єктами спільної власності. Адже у законодавстві відсутнє поняття спільної власності територіальних громад району та області», — наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

 

Документ передбачає:

  • визначення понять «спільна власність територіальних громад», «спільна сумісна власність територіальних громад», «спільна часткова власність територіальних громад», «управління об’єктами права комунальної власності» тощо;
  • вдосконалення правових відносин, пов’язаних з набуттям, здійсненням та припиненням права комунальної власності на майно, що належить тергромадам;
  • регламентацію відносин щодо управління районними та обласними радами об’єктами спільної власності тергромад;
  • встановлення механізмів цільового використання комунального майна в інтересах територіальної громади.

 

Аби долучитися до громадських обговорень, надсилайте свої зауваження та пропозиції електронною поштою на адресу pavliukov@minregion.gov.ua до 13 жовтня 2021 року включно.  Детальніше про проєкт – за посиланням https://bit.ly/2WoSuGj.

 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов закликав керівників територіальних громад пришвидшитись із визначенням територій під індустріальні парки.

 

http://surl.li/aidll 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку