54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання

30.09.2021

Між Кабінетом Міністрів в особі Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій та Міністра енергетики, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, «Асоціація міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні (2021-2022 рр). Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.  

 

Документ підписали на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Захід відбувся під головуванням Глави держави Володимира Зеленського. 

 

«Цей меморандум засвідчує досягнення домовленостей, що мають гарантувати його стале проходження. Уряд виконав свої зобов‘язання, зокрема, йдеться про забезпечення однієї з найнижчих цін на газ для виробників тепла для населення — 7420 грн за тис куб. м. Також центральна влада гарантує спрямування до місцевих бюджетів ПДФО, спеціальної субвенції громадам, які знаходяться поза індексом податкоспроможності, і, звісно ж, своєчасні виплати субсидій. Ми знайшли з органами місцевого самоврядування порозуміння і готові рухатися далі. У документі передбачені зобов’язання центральної влади, НАК “Нафтогаз України” та ОМС», — наголосив Олексій Чернишов.

 

Відтак задля підтримки регіонів у питанні стабільного проходження опалювального сезону Урядом передбачено:

  • спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб);
  • субвенції з державного бюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності (до 0,9), яка покриває 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року).

 

Нагадаємо, на засіданні Кабміну Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що технічна готовність до старту опалювального сезону в регіонах складає 99%. 

 

Довідково.

 

Підписантами Меморандуму виступили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр енергетики України Герман Галущенко, заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, від Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад — Львівський міський голова Андрій Садовий, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, Дніпровський міський голова Борис Філатов, Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Олександр Слобожан.

 

http://surl.li/aidle 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку