54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва: Розвиток меліоративних систем створить додаткові переваги для аграріїв та надасть перспективи розвитку громад

15.09.2021

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва обговорила проблему зрошення спільно з аграріями області та представниками Комітету Верховної Ради України.

Про це Ганна Замазєєвеа повідомила у мережі Facebook.

Вона зазначила, що Миколаївська область завжди славилася своїм аграрним потенціалом. Однак, на сьогодні, ми спостерігаємо, як стрімко і глобально змінюється клімат. Тому питання меліорації наших земель стає все більш актуальним.

«Торік, через посуху, наші аграрії втратили близько 1 млд. грн. У розрізі сучасних реалій, системи зрошення, яким вже 80 років, потребують повної модернізації, реконструкції та зміни підходів управління та функціонування.

Усі ці проблемні питання знаходяться під пильною увагою влади на різних рівнях. Тому сьогодні разом з представниками Кабміну, нашими народними депутатами – членами Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та аграріями області обговорили не тільки проблеми, а й обмінялися думками щодо їх вирішення. Зокрема, щодо проєкту Закону України № 5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який покликаний стимулювати розвиток системи зрошення», - зазначила Ганна Замазєєва.

На нараді також підняли і «екологічне» питання, щодо забруднення річок і ставків області, що впливає на якість поливної води. На цій проблемі також наголосили і самі аграрії, адже погана якість води відображається не тільки на врожайності, але й шкодить ґрунту. А це, у свою чергу, створює проблеми не на один рік.

 «Щоб змінити ситуацію, що склалася, необхідно відновити якість води. А для цього варто не тільки визначити, які саме підприємства у нашій та сусідніх областях «отруюють» воду, а ще й прикласти зусиль щодо очищення річок», - вважає голова Миколаївської обласної ради.

Аграрії висловили низку конкретних пропозицій, на які потрібно звернути увагу законодавцям та урядовцям під час відпрацювання піднятих питань. Щоб усі пропозиції були систематизовані і, у подальшому, враховані, Ганна Замазєєва запросила керівника Асоціації користувачів водомереж на засідання профільної комісії Миколаївської обласної ради. Для того, щоб додатково опрацювати проблемні питання.

 

«Вдячна членам Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики, що провели виїзне засідання саме у нас і на власні очі змогли побачити та оцінити ситуацію. Зі свого боку, попросила про додаткову увагу до Миколаївщини у питаннях відродження меліоративних систем, які знаходяться на території області бо це створить додаткові переваги для наших аграріїв та надасть перспективи розвитку наших громад», - підсумувала Ганна Замазєєва.

 

 

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку