54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Мінрегіон: В Україні реалізують проєкт підтримки громад в управлінні земельними ресурсами

06.09.2021

Українські громади отримали право управляти власними земельними ресурсами – тож наразі перед ними стоять амбітні завдання у цій площині та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

 

«Якщо раніше громада управляла територією, яка була в межах забудови населених пунктів, сьогодні децентралізація значно розширила горизонти її управління. Водні, лісові ресурси, землі сільськогосподарського призначення – тепер громади їх господарі. Завдання – не тільки провести інвентаризацію таких ресурсів та їх оцінку, але й розробити комплексні плани просторового розвитку. Тільки так можливо ефективно управляти цим стратегічним ресурсом. І у цих питаннях громадам потрібна допомога», – зазначив В’ячеслав Негода.

 

Так, у рамках проєкту “Підтримка громад в управлінні землями”, який запроваджує громадська спілка “Укргео”, заплановані навчання та консультації, вивчення досвіду кращих практик управління земельними ресурсами, напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань земельних відносин на національному рівні тощо.

 

Зазначимо, реалізація цього проєкту допоможе громадам у всіх областях України впровадити сучасні інструменти управління землями. Бенефіціарами проєкту стануть, у першу чергу, територіальні громади, їх голови та землевпорядники. Планується охопити щонайменше 800 тергромад.

 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що Президент України підписав надважливий закон, що надає громадам можливість здійснювати ефективне управління землями.

 

Довідково

 

Проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. 

 

https://cutt.ly/6WT7mlD 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку