54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

У Миколаївській облраді пройшла комісія з аграрної політики

13.08.2021

У четвер, 12 серпня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки.

На комісії розглянули лист Куцурубської сільської ради з приводу не погодження Миколаївською обласною радою проєкту землеустрою щодо встановлення меж Очакова. Він передбачає розширення території міста за рахунок земель що знаходяться у Куцурубській громаді. Тож комісія зауважила, що проєкт необхідно привести у відповідність до статті 46 Закону України «Про землеустрій» та погодити з сільською радою. Обговоривши питання депутати запропонували Очаківському міському голові Сергію Бичкову та Куцурубському сільському голові Інні Копійці провести робочу нараду для вирішення цього питання та досягнення компромісу.

 

Також комісія проаналізувала зміни у земельному законодавстві, які набули чинності у зв’язку із ухваленням законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони». Ці зміни суттєво розширюють повноваження громад, дозволяють проводити торги у електронній системі та укладати договори на кращих умовах для власника земельної ділянки.

 

Крім цього, депутати обговорили розвиток сільського господарства та ситуацію в агропромисловому комплексі області, де цього року отримали врожай ранніх зернових та зернобобових культур більший, ніж торік. Тому комісія рекомендувала Миколаївській ОДА та департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації вжити заходи щодо збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва по всіх категоріях господарств. А також звернутися до Міністерства аграрної політики та продовольства України відносно виділення коштів з держбюджету для підтримки аграрних підприємств області у 2022 році.

 

Окрім іншого, на засіданні обговорили питання про недопущення підвищення податкового навантаження для легально працюючих сільськогосподарських товаровиробників та запропонували департаменту агропромислового комплексу ОДА підготувати відповідний проєкт звернення депутатів обласної ради та винести його наступну сесію облради.

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку