54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Стихійні звалища, забруднення річок та облаштування нового кладовища: у Миколаївській облраді пройшла комісія з екології

11.08.2021

У вівторок, 10 серпня, за участю першого заступника голови обласної ради Володимира Фроленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації.

 

Крім ряду нагальних питань екологічної безпеки Миколаївської області, депутати обговорили ситуацію, яка склалася у мікрорайоні Матвіївка та селі Баловне. У зверненні мешканці повідомили, що під ділянкою, яка знаходиться на межі вищевказаних сіл і виділена Миколаївською міською радою для облаштування кладовища, можливо знаходиться підземне прісне озеро. Тож, відповідним службам  рекомендували ще раз проінспектувати місцевість з урахуванням озвучених обставин.

 

Також комісія розглянула звернення депутата обласної ради Алли Ряжських, щодо необхідності придбання пересувної аналітичної лабораторії для моніторингу параметрів забруднення навколишнього середовища. Управлінню екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА рекомендовано на наступну комісію підготувати аналіз можливості та вартості спільного використання, дообладнання лабораторії, яка знаходиться на балансі Херсонської ОДА, а також орієнтовну вартість її щорічного утримання.

 

Представники депутатського корпусу також обговорили звернення депутата обласної ради Євгена Горбурова, щодо вкрай незадовільного стану прибирання сміття побутових відходів в мкр-ні Ракетна Роща міста Миколаєва. У підсумку було рекомендовано Адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради виявити та ліквідувати місця стихійних сміттєзвалищ на території мікрорайону.

 

На комісії також проаналізували звернення Новобузької міської ради, щодо відновлення фінансування на проведення реконструкції системи водоочищення каналізаційних стічних вод з застосуванням очисних споруд типу «Biotal» у Новому Бузі на вул. Радісній. Адже сьогодні на території громади вони повністю відсутні. До того ж погіршує ситуацію забруднення водних об’єктів несанкціонованими скидами стічних вод від приватних садиб, які є поблизу. Голова комісії Алла Ряжських запропонувала управлінню екології ОДА створити робочу групу у складі депутатів та членів профільних комісій для розробки плану-графіку фінансування очисних споруд області для вирішення даного питання.

 

Крім цього, обговорили звернення депутата Миколаївської районної ради Олександра Дьяченка про катастрофічний стан річки Гнилий Єланець. Оскільки вся природна заплава у цьому місці переорана, а також знищені природні протоки річки, нерестовища риби та пасовища. А подальше вирощування на цих землях сільськогосподарських культур призведе до потрапляння у річки хімічних речовин. Комісія рекомендувала вжити заходи щодо припинення порушення закону у питанні належного екологічного та водоохоронного стану природної екосистеми – гирла та заплави річки Гнилий Єланець та запливу річки Південний Буг у межах Нової Одеси та села Троїцьке Новоодеської міської ради.

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

24.06.2024 року відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки - о 10.20;

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку