54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання громад: В’ячеслав Негода озвучив пропозиції Мінрегіону

29.07.2021

Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному бюджетному році змінити механізм сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

 

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час пресконференція на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація»

 

«Сьогодні є декілька концепцій щодо сплати ПДФО. Одні вважають, що цей податок має сплачуватися лише за місцем реєстрації суб’єктів оподаткування. Інші вважають, що частина ПДФО має сплачуватися за місцем проживання громадянина. Бо, навіть на прикладі столичного регіону, сотні тисяч людей працюють в Києві, а користуються інфраструктурою навколишніх громад, в яких мешкають. Це не зовсім правильно. Звичайно, питання ПДФО політичне і непросте, але його потрібно вирішувати. Відповідні законопроєкти зареєстровані у Верховній Раді. Мінрегіон, своєю чергою, пропонує Уряду, на мій погляд, менш конфліктний, але теж складний механізм. Це – сплата ПДФО відокремленими підрозділами за місцем фактичного розташування, а не місцем реєстрації центрального офісу, як зараз. Нам здається, такий підхід більш справедливий для тих громад, де підприємство веде свою діяльність. Тому ми сподіваємося на підтримку Кабінету Міністрів», - сказав В’ячеслав Негода.

 

За його словами, є й інші бюджетні питання, які треба вирішувати, –  зокрема, адміністрування місцевих податків і зборів.

 

«Останні роки частка місцевих податків постійно зростає і зараз складає приблизно 7,2 % від загальних надходжень до місцевих бюджетів. Але цього недостатньо. Проблема в тому, що громади не мають власних органів з адміністрування цих податків. Тому ми пропонуємо наділити місцеве самоврядування правом, але не обов’язком, створювати відповідні підрозділи», - повідомив заступник Міністра.

 

Він зазначив, що існує також проблема обґрунтованості розрахунків показників, які визначають обсяг коштів в процесі міжбюджетного вирівнювання.

 

«Однією з причин цього є те, що майже половина територіальних громад були утворені вперше і розпочали працювати на прямих міжбюджетних відносинах лише з 1 січня цього року. Тому помилок і прорахунків, на жаль, не вдалося уникнути. Найгірша ситуація в тих громадах, які віддають частину своїх грошей до держбюджету, тобто мають реверсну дотацію, але при цьому не мають чим платити зарплати. Проблему варто вирішити якнайшвидше і ми будемо це робити, зокрема, при розрахунках місцевих бюджетів на 2022 рік», - сказав В’ячеслав Негода.

 

https://bit.ly/3f9Q7ND

 

Вересень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку