54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Що потрібно громаді для успішного залучення інвестицій: підсумки онлайн-конференції «Фінансування та інвестиції у громадах»

12.07.2021

 

Під час онлайн конференції, яка була організована у тісній співпраці з Міністерством розвитку громад і територій України, йшлося про ключові передумови посилення муніципального інвестиційного потенціалу України. Програма «U-LEAD з Європою» зібрала разом представників Уряду, громад та міжнародних фінансових установ з метою створення спільного простору для обговорення між ключовими акторами цього процесу.

 

Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України, наголосив на важливій меті – розкритті інвестиційного потенціалу кожної громади в Україні та підкреслив підтримку U-LEAD на шляху до цього:

 

«Для Мінрегіону є надзвичайно важливою підтримка Програми «U-LEAD з Європою» у контексті впровадження оновленої державної регіональної політики, заснованої на кращому європейському та світовому досвіді. Впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться втілити в життя усі наші амбітні плани».

 

Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні, підкреслив на важливості впровадження місцевих розвиткових проєктів:

 

«Фінансова автономія є вирішальним фактором для сильного місцевого самоврядування. Я пишаюся тим, що загальнонаціональна Ініціатива з проєктів муніципального партнерства для підготовки проєктів місцевого розвитку регіонального значення, яка запущена Програмою «U-LEAD з Європою», надасть підтримку громадам у підготовці інвестиційних проєктів регіонального значення, які можуть бути привабливими для інвесторів та міжнародних фінансових установ. Такі проєкти сприятимуть місцевому розвитку та національному зростанню. ЄС буде продовжувати підтримувати децентралізацію та прямувати разом з Україною».

 

Бернадетт Ной, регіональна директорка GIZ Бюро в Україні, заявила, що співробітництво між громадами є важливим у місцевому розвитку:

 

«Реформа продовжує посилювати потенціал громад у підготовці та імплементації важливих розвиткових проєктів. Ці проєкти матимуть збільшену додану вартість в разі імплементації кількома громадами та матимуть регіональне значення. Ми щиро цінуємо зусилля, спрямовані на налагодження партнерських відносин між громадами для спільної підготовки та реалізації проєктів».

 

Українські урядовці та міжнародні експерти відзначили, що на даному етапі реформи децентралізації важливо забезпечити рівномірний розвиток територіальних громад шляхом підтримки на державному рівні та розвиток міжмуніципального співробітництва для реалізації інфраструктурних об’єктів спільного користування. Однією з ключових вимог до залучення фінансування на місцевому рівні, за словами учасників конференції, є ефективне планування та якісна підготовка проєктів. Щоб отримати фінансування, громада спочатку має розробити стратегію, визначити розвиткові проєкти й вже тоді, відповідно до своїх пріоритетів, подавати заявки.

 

Під час заходу лідери українських громад також поділилися успішними кейсами формування інвестиційних стратегій з використання як бюджетних ресурсів, так і співпраці з донорськими організаціями, бізнесом. Голови громад наголосили що головне – мати бажання та ентузіазм до змін, сформувати компетентну команду, ретельно проаналізувати пріоритети та можливості, та невпинно рухатися вперед.

 

Керівники таких міжнародних фінансових організацій, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) висловили зацікавленість у підтримці проєктів, об’єднаних у тематичні кластери/групи за темами, що стосуються поводження з побутовими відходами, енергоефективності, транспорту тощо.

 

У підсумковому слові представники Програма «U-LEAD з Європою» та Міністерства розвитку громад і територій України засвідчили, що конференція продемонструвала зацікавленість ключових стейкхолдерів до поглиблення діалогу та пошуку шляхів співпраці, окреслила подальші кроки просування розвиткових проєктів у громадах.

 

https://cutt.ly/5mOaKLc

 

 

Події

 

VII сесія Миколаївської обласної ради

Жовтень 2021
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку