54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва: Земля це ресурс, який ми повинні використовувати й робити громади фінансово спроможними

10.07.2021

Вчора, 9 липня, в м. Очаків відбувся перший в Україні Регіональний форум з питань впровадження земельної реформи за участі народного депутата України Олександра Пасічного, Очаківського міського голови Сергія Бичкова, депутатів Миколаївської обласної ради, а також представників 52 територіальних громад області.

Спікери - голова Держекоінспекції України Андрій Мальований, співзасновники інвестиційної платформи Land Club Олександр Колотілін та Денис Башлик, начальник Головного управління ДПС у Миколаївській області Дмитро Прокоф’єв, професор ректор ЧНУ ім. Петра Могили Леонід Клименко та багато інших.


Форум, ініціатором проведення якого виступила Миколаївська обласна рада, відкрила голова облради Ганна Замазєєва.

Вона зазначила, що такі форуми повинні проходити у кожній області України, оскільки це допоможе підвищити рівень обізнаності людей у питаннях земельної реформи.

- Ми будемо проводити такі форуми та подібні зустрічі якомога частіше. Сподіваюсь, що кожного разу такі заходи будуть проходити як виїзне засідання у кожній територіальній громаді нашої області. Ми всі повинні більше спілкуватися й роз’яснювати ті питання, які є важкими й складними для нас на сьогодні. Ми бачимо, що децентралізація не імітується, а насправді відбувається. Ми отримали повноваження, ми отримали кошти, ми ще не до кінця спроможні, однак ми будемо робити для цього усе можливе. Головне, що ми отримали – це ресурс зокрема, земельний. Саме тому мова сьогодні про ринок землі.

Ганна Замазєєва також розповіла, що ідея проведення земельного форуму виникла під час робочих нарад з Миколаївською облдержадміністрацією.

- Питання, які порушувалися на цих нарадах були про те, що громади мають непорозуміння з центральними органами влади й не розуміють, як повинна відбуватися земельна реформа. Саме тому виникла ідея проведення форуму. Земля це ресурс, який ми повинні використовувати й робити громади фінансово спроможними. Від нашого ефективного землекористування залежить, як будуть наповнюватися ваші ж бюджети, - звернулася Ганна Замазєєва до представників територіальних громад області.

На форумі учасники мали змогу не тільки вислухати спікерів, а й задати питання під час 15 панельних дискусій. Зокрема обговорювалися питання того, що зміниться для громадян після прийняття Закону України №1423, як підвищити ефективність управління активами громади й розпорядження землями та як за допомогою електронних земельних торгів збільшити надходження до місцевих бюджетів. Крім того, учасники обговорили сучасний стан та перспективи розвитку земельних відносин у Миколаївській області, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель в умовах сьогодення, а також створення Містобудівного кадастру Миколаївщини.

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку