54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

В обласній раді відбувся брифінг стосовно ситуації, яка склалася навколо КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань»

01.07.2021

Сьогодні, в Миколаївській обласній раді відбувся брифінг за участі голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої, заступника голови Миколаївської ОДА Ігоря Кузьміна, голови постійної комісії облради з медичних питань Ірини Шабільянової, головного лікаря КНП Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Олександра Пліткіна, в.о. директора КНП Миколаївського обласного центру онкології Максима Безносенко та  заступника начальника управління - начальника відділу надання медичної допомоги матерям та дітям управління охорони здоров'я облдержадміністрації Олега Бабіна.

 

Ганна Замазєєва повідомила, що днями до облради звернулося керівництво інфекційної лікарні щодо виділення коштів з місцевого бюджету, оскільки лікарні не вистачає фінансування на заробітну плату і, судячи з публікацій ЗМІ, на харчування пацієнтів.

 

«Ми розуміємо важливість питання боротьби з Ковід. І сьогодні, не дивлячись на те, що маємо спад захворюваності, залишається ймовірність третьої хвилі восени. Щоб з'ясувати, чи є це проблемою однієї лікарні чи це системна проблема ми звернулися до керівників деяких ковідних лікарень з проханням надати інформацію чи вистачає у них ресурсів для вирішення поточних проблем по виплатах заробітної платні медичному персоналу, забезпечення харчування і медичними препаратами ковідних хворих. Також, оскільки тримаємо на постійному контролі питання фінансування лікарні, одразу звернулася з цією інформацією до заступника директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитра Самофалова, який повідомив, що між НСЗУ та інфекційною лікарнею укладено два договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за якими повною мірою відбувається фінансування», - зазначила Ганна Замазєєва.

 

Заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Ігор Кузьмін розповів, що також мав розмову з МОЗ та його запевнили, що НСЗУ не має заборгованостей перед інфекційною лікарнею. «Днями Міністр охорони здоров'я запевнив, що по всім пакетам, які мала НСЗУ за квітень-травень кошти перераховані. Зараз перед інфекційною лікарнею немає заборгованостей з виплат медичним працівникам. Установою потрібно керувати професійно, щоб КНП працювало, щоб люди отримували зазначені медичні послуги, перебували під професійним контролем, забезпечувалися харчуванням», - зазначив Ігор Кузьмін

 

 

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва повідомила, що вивчаючи це питання, виявилося, що станом на 01.01.2021 року залишки на рахунках інфекційної лікарні від НСЗУ складали 31 млн 169 тис грн, 30 млн 857 тис грн лікарня отримала з початку року за договорами на лікування хворих на ковід. При цьому видатки лікарні на перше півріччя цього року склали 58 мільйонів гривень згідно з фінансовим планом. Це означає, що на сьогодні лікарня має достатньо коштів й навіть з надлишком.

 

Згідно з фінансовим планом лікарні при наявності 110 ліжкомісць (штатна кількість персоналу 262 особи) найбільшою статтею витрат є заробітна плата, зокрема, 9 заступникам керівника медзакладу (а це найбільша кількість серед наших КНП) у розмірі від 80 тисяч гривен. При цьому аналіз інших лікарень показує, що, наприклад, в обласній клінічній лікарні при 510 ліжкомісць (штатна кількість персоналу 799 осіб) - 7 заступників, обласна онкологія при 250 ліжкомісць (штатна кількість персоналу 387 осіб) має 4 заступники.

 

«Постає питання: ми повинні платити високу заробітну плату адміністративному персоналу чи все ж лікарям, котрі щодня наражають себе та своїх близьких на небезпеку, лікуючи пацієнтів на ковід. Залишається й незрозумілою інформація керівництва закладу відносно нестачі фінансування на харчування пацієнтів. Очевидно, що це всього-на-всього питання неефективного розподілення коштів та керування лікарнею. Це неефективне керування може призвести до того що НСЗУ, виконуючи умови договору для закладу який має стовідсоткове фінансування, але не може годувати пацієнтів, можуть розірвати контракт. Якщо так станеться ми миттєво втратимо 20% медичного ресурсу у подальшій боротьбі з Ковід», - зазначила Ганна Замазєєва.

 

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва повідомила, що це питання все ж таки буде розглянуто найближчим часом на профільній постійній комісії з питань охорони здоров’я.

 

 

«Дійсно, проблема є, проте полягає вона не в нестачі фінансування від НСЗУ, а у неефективному управлінні лікарнею її керівництвом. Сподіваюсь, що дехто зробить з цієї ситуації висновки аби у майбутньому не створювати штучні проблеми, особливо в такий важкий для нас час, коли ми повинні об’єднатися у боротьбі з ковідом», - резюмувала Ганна Замазєєва.

 

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

24.06.2024 року відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки - о 10.20;

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку