54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

В обласній раді відбулася зустріч з представниками Уповноважених Верховною Радою України з прав людини

11.06.2021

10 червня у Миколаївській обласній раді відбулась робоча зустріч представника Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному суді України Віктора Барвіцького, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександра Остапенко з працівниками Миколаївської обласної ради.

 

Під час заходу Віктор Барвіцький надав роз’яснення положень законодавства, що готуються в Секретаріаті Уповноваженого та відповідних рекомендацій щодо додержання конституційного права людини і громадянина на доступ до інформації. Він зазначив, що одним з ефективних засобів реалізації Омбудсманом наданих державою повноважень є налагодження постійної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування у виявленні чинників, які можуть призвести до порушень прав громадян.

 

Віктор Барвицький акцентував, що право на доступ до публічної інформації напряму пов’язане з участю суспільства у процесі прийняття рішень в державі, сприяє прозорості органів державного управління, боротьбі з корупцією, є важливим компонентом належного врядування та показником демократичності у суспільстві.

 

Також присутні обговорили правові механізми реалізації громадянами права на інформацію, адже забезпечення права на доступ до інформації нерозривно пов’язане із правом на свободу слова, яке гарантується на конституційному рівні та визначається у зазначених міжнародних документах.

 

На зустрічі зазначили про необхідність надання новоутвореним громадам практичних та методичних рекомендацій при роботі з запитами на інформацію та зверненнями громадян. Постійний моніторинг якості роботи громад в цьому напрямку та відповідне реагування на порушення свідчать, що існують неоднозначні та суперечливі правові положення у перелічених законах, прогалини, які породжують неоднакове їх правозастосування як запитувачами інформації, так і її розпорядниками.

 

Напрацьовані під час зустрічі позиції будуть корисними з практичної точки зору як органам місцевого самоврядування, так і громадянам та сприятимуть подальшому розвитку сфери доступу до публічної інформації в Україні.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку