54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва представила Миколаївщину на засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові

09.06.2021

"На запрошення Офісу Президента України, мала за честь представляти Миколаївську область на засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові. Захід відбувся на вищому рівні - був дуже насиченим і корисним. Серед запрошених була рада бачити голів обласних рад, голів облдержадміністрацій, членів делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, які входять до складу Палати регіонів даного Конгресу. Перш за все хочу подякувати Президенту за формування такого конгресу, покликаного сприяти розвитку громад. Це може і має бути дієвий орган, завдяки якому будуть почуті всі ланки влади. А також дякую усім членам Палати Конгресу, які одноголосно підтримали мою кандидатуру на заступника голови Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України" - повідомила голова Миколаївської обласної ради у мережі Фейсбук.


Ганна Замазєєва зазначила, що цілком погоджується з Президентом України Володимиром Зеленським, який зазначив, що Конгрес місцевих та регіональних влад є важливим майданчиком для взаємодії центральної влади та регіональними органами влади, а одна із основних функцій верхньої палати Конгресу - збалансування різних, іноді зовсім різних поглядів і підходів до розвитку регіонів. І домінантою має бути не політика, не гасла, а дії, спрямовані на розвиток областей, залучення реальних інвестицій, створення нових робочих місць, а отже на розвиток кожного регіону та всієї України.


Під час заходу обговорили питання розвитку децентралізації, спроможності громад, розвитку індустріальних парків, встановлення ГВК, законодавчі питання тощо.


"Особисто акцентувала та надала пропозиції щодо наповнення бюджетів неспроможних громад. Сьогодні ми отримали на місцях власні бюджети, але у процесі ми бачимо, що їх наповнення недостатнє для повноцінного функціонування громад. В області багато громад, яким важно повною мірою забезпечити утримання своїх лікарень, шкіл, інфраструктурних об’єктів. В питанні забезпеченості/фінансової спроможності ТГ треба звернути увагу на збільшення бази податкових надходжень до місцевих бюджетів, і щоб територіальні громади були фінансово спроможні почати треба зі збільшення надходжень від ПДФО. Знаю, що народні депутати та органі виконавчої влади вже розглядають такі зміни, сподіваємось на швидке та ефективне рішення та залучення нас до цього процесу.
Друге питання, яке залишається невирішеним - податок на прибуток. Реформуванням передбачено зарахування 10% податку на прибуток до обласних бюджетів, який сплачується підприємствами за місцем реєстрації юридичної особи. Вважаю, треба звернути на це увагу і прийняти відповідно зміни до Законів де визначити, що компанії мають сплачувати даний податок до регіонів на землях яких проводять господарську діяльність, а також частину прибутку перераховувати до ТГ", - розповіла Ганна Замазєєва.


Наприкінці голова обласної ради запросила через пана Президента до Миколаївщини Першу Леді Олену Зеленську, оскільки зараз, обласна рада разом з компанією ДТЕК, працюють над проєктом створення Південного дитячого осередку та програмою «Безбар’єрності». "Сподіваюся, що під патронатом Першої Леді ми зробимо цей проєкт ще більш потужним та ефективним", - акцентувала Ганна Замазєєва.

Події

XVIII позачергова сесія Миколаївської обласної ради 

Вересень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку