54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

На засіданні профільної постійної комісії депутати обговорили питання розвитку освіти та спорту в Миколаївській області

14.05.2021

Вчора відбулося засідання постійної комісії з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім'ї і спорту, культури та духовності. На засіданні депутати обговорили питання розвитку освіти та спорту в Миколаївській області.

На комісії розглянули питання стану виховної роботи та морально – психологічний клімат в інтернатних закладах області. Це питання виникло у зв'язку з нещодавнім інцидентом у Березківському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа – інтернат-ліцей І-ІІІ ступенів». Керівництво закладу дозволило собі моральний та психологічний тиск на 16-річну вихованку з метою позбавлення вагітності, що, безумовно, свідчить про відсутність соціального захисту дітей, які перебувають в цьому навчальному закладі. Стосовно цього випадку Миколаївською обласною радою направлено звернення до правоохоронних органів та до голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма з проханням негайно розглянути питання щодо доцільності перебування директора навчального закладу на займаній посаді та відсторонення від управління.

До членів комісії звернувся представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини Павло Шульга. За його словами, ні директор, ні вихователі, які мали відношення до інциденту, досі не відсторонені та продовжують працювати з дітьми.

Голова постійної комісії Євген Горбуров зазначив, що на вихованців інтернату досі здійснюється психологічний тиск. За підсумками комісією надано рекомендації департаменту освіти щодо відсторонення директора даного закладу від займаної посади на час проведення слідчих дій та підготувати інформацію про стан підготовки освітніх навчальних закладів усіх типів до нового навчального 2021-2022 року для вивчення та обговорення цього питання на засіданні постійної комісії обласної ради з подальшим винесенням на сесію обласної ради.

Комісія також розглянула звернення депутата облради Оксани Калюжної щодо розвитку фристайлу на Миколаївщині.

Голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва акцентувала на необхідності розвитку спорту в області та залучення молоді до здорового образу життя і запропонувала присутнім розглянути пропозиції щодо цього питання.

Запрошений на засідання комісії олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко звернувся до членів комісії з проханням посприяти відродженню фристайлу на Миколаївщині. Він повідомив, що це не просто вид спорту, а шість комплектів олімпійських дисциплін. На його думку, це величезна кількість перспективних олімпійських чемпіонів для Миколаївської області. Також він наголосив на необхідності роботи центру з підготовки цього виду спорту.

Так, на засіданні комісії було прийнято рішення щодо створення робочої групи, до складу якої увійдуть представники обласної ради, тренери, спортсмени та галузеві експерти. Після вивчення фінансової та технічної сторін питання, стане відомо, скільки коштів необхідно для будівництва спортивного центру для фристайлу в Миколаєві.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку