54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

 Ганна Замазєєва: "Для нас важлива фінансова спроможність громад та їх бюджетна автономія"

11.05.2021
Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва разом з колегами - головами обласних рад з інших регіонів, на засіданні Консультативної ради обговорили напрями розвитку місцевого самоврядування.
Зустріч відбулася у Верховній Раді під керівництвом Голови ВРУ - Дмитра Разумкова.
Одне з питань, розглянутих на нараді - фінансова спроможність громад та їх бюджетна автономія. Мета також важлива і зрозуміла - покращити якість життя громадян за рахунок створення умов для сталого економічного розвитку територіальних громад, аби вони були самостійними та дієздатними соціальними спільнотами; надати можливість громадам ефективно захищати власні права та інтереси.
На засіданні обговорили необхідність змін до Конституції у розділі «Місцеве самоврядування» для якісного продовження децентралізації.
Учасники Консультативної ради напрацювали пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу місцевого самоврядування.
“Зокрема, необхідно реформувати місцеві податки, які мають стати основним джерелом поповнення бюджетів на місцях», - зазначила Ганна Замазєєва.
Так, за результатами Консультативноїх ради з питань місцевого самоврядування рекомендували Кабміну активізувати за участь комітетів ВРУ, всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування роботу з підготовки законопроєктів щодо:
- оптимізації доходної частини місцевих бюджетів;
- удосконалення механізму розподілу міжбюджетних трансфертів на основі закріпленої в Бюджетному кодексі України;
- збільшення нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів територіальних громад та органів місцевого самоврядування;
- спрощення процедури здійснення місцевих запозичень;
- забезпечення районних бюджетів фінансовими ресурсами у розмірі, достатньому для виконання власних і делегованих повноважень;
- недопущення передачі на рівень місцевих бюджетів фінансового забезпечення видаткових повноважень без відповідного компенсаційного ресурсу;
- підвищення ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку.
“Наше головне завдання - ефективний розвиток децентралізації. Впевнена, що спільними зусиллями влади nf місцевого самоврядування нам це вдасться”, - резюмувала Ганна Замазєєва.
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку