54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Сесія Миколаївської облради успішно відбулась в онлайн-форматі

29.04.2021

У четвер, 29 квітня, в Миколаївській обласній раді під головуванням голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої відбулася п’ята позачергова сесія восьмого скликання. Вперше сесія відбувалась в онлайн форматі. На засідання зареєструвалося 42 депутати. 

На початку засідання голова облради Ганна Замазєєва подякувала депутатам за розуміння. «Дякую кожному депутату, хто приєднався, та не став осторонь важливих на сьогодні питань. Ви показали гідний приклад, що навіть у надзвичайних обставинах ми можемо працювати задля інтересів громад та вирішувати питання», - зазначила Ганна Замазєєва.

На порядку денному розглядалося два питання – «Про внесення змін та доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2021 рік» та «Про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству «Миколаївський обласний центр онкології» Миколаївської обласної ради на укладення договору фінансового лізингу на придбання медичного обладнання».

1. «Про внесення змін та доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2021 рік»

Необхідність розгляду цього питання викликана прийняттям Закону України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Цей Закон спрямований на підтримку застрахованих осіб - підприємців у зв’язку із запровадженням на території окремих адміністративно-територіальних одиниць з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, обмежувальних протиепідемічних заходів, що призвели до тимчасового зупинення діяльності суб’єктів господарювання і передбачає виплати за рахунок Державного та місцевих бюджетів.

Ганна Замазєєва зазначила, що беручи до уваги, що Бюджетним кодексом України передбачено програмно-цільовий метод управління бюджетними коштами, з метою можливості надання допомоги застрахованим особам на підставі вищезазначеного Закону, є необхідність внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2021 рік.

Директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації Леонід Куклін повідомив, що цим, проєктом рішення рекомендовано міським, селищним, сільським радам розглянути питання про виплати допомоги підприємцям за рахунок відповідних місцевих бюджетів .

Питання викликало багато обговорень. Депутати вносили свої пропозиції. Депутат від політичної партії «Європейська солідарність» Алла Ряжських запропонувала скасувати єдиний податок на час введення «червоної зони» та за наступний місяць після скасовування обмежень.

Депутат Вадим Олабін запропонував звернутися до Верховної Ради та КМУ щодо компенсації суми, яка буде виділятися з місцевих бюджетів на фінансову підтримку підприємців.  

Віталій Порхун від фракції «Слуга народу» звернувся до колег з проханням підтримати проєкт рішення. Він зазначив, що на сьогодні в рамках проведення децентралізації  місцеві органи самоврядування здобули додаткові статті доходів у свої бюджети та більше повноважень тому, відповідно, збільшилась і їх відповідальність, як органів місцевого самоврядування. «Проблема ковіду та фінансування допомоги фізичним особам підприємцям це не лише проблема держави та області, а це також прямий обов’язок органів місцевого самоврядування. Для того, щоб громади могли розвиватися у майбутньому та збільшувати свої бюджети ми також зобов'язані брати участь у вирішенні цієї проблеми та допомагати підприємцям», - сказав він. Віталій Порхун зазначив, що у Програмі економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2021 рік не передбачено пункту для допомоги підприємцям, відповідно для того, щоб займатися проблемою вивчення бюджетів та додаткових джерел, з яких  можливо взяти кошти та спрямувати на допомогу  потрібно прийняти зміни до програми.  

Після обговорення проєкту рішення із рекомендаціями територіальним громадам про виділення коштів на допомогу підприємцям проголосували 33 депутати. 

2. Про надання дозволу КНП «Миколаївський обласний центр онкології» Миколаївської обласної ради на укладення договору фінансового лізингу на придбання медичного обладнання»

Доповідаючи  по цьому питанню в.о. директора КНП «Миколаївський обласний центр онкології» Максим Безносенко повідомив, що згідно з інформацією Національного канцер-реєстру, за підсумками 2020 року захворюваність на злоякісні новоутворення в Миколаївській області складає 314,4 на 100 тисяч населення, що  на 19,4% більше, ніж захворюваність по Україні та входить в 10-ку областей з найвищою захворюваністю на злоякісні новоутворення.

В 2020 році курс променевої терапії в радіологічному відділенні КНП «Миколаївський обласний центр онкології» Миколаївської обласної ради пройшли 1 487 осіб. 

Щороку  в  області  виявляється  понад  3 тис. осіб із вперше встановленим злоякісним новоутворенням (2019 р. –  4452 чол.; 2020 р. – 3519 чол.).  

Головним напрямком придбання лінійного прискорювача з комплектом дозиметричного обладнання та системою позиціювання пацієнта для радіотерапії та радіодіагностики з допоміжним обладнанням та витратними матеріалами покращить виживаність онкохворих, зменшить кількість рецидивів у хворих на злоякісні новоутворення.

Впровадження в практику лінійного прискорювача надасть можливість проводити лікування онкологічних хворих за світовими галузевими стандартами, що своєю чергою зменшить кількість виникнення рецидивів, підвищить рівень виживання та якості життя онкологічним хворим. А також це допоможе поліпшити матеріально-технічну базу КНП «Миколаївський обласний центр онкології», збільшити відсоток охоплення онкохворих спеціальним лікуванням на 2-3%, знизити відсоток вперше виявлених хворих,  які  не   прожили   одного   року  з  дня   встановлення  діагнозу (дорічна  летальність  онкохворих)  на 2-3%, знизити термін перебування хворого на стаціонарному ліжку на 1,5-2 дня, забезпечити безоплатно гарантованого рівня високоспеціалізованої медичної допомоги онкологічним пацієнтам та зменшить кількість виникнення рецидивів після проведеного лікування 3-5%.

Голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва подякувала Максиму Безносенку за якісний підхід до цього питання. Вона зазначила, що з боку керівництва лікарні проведено фінансові розрахунки та переговори з фінансовими установами, які надали свої пропозиції щодо оформлення лізингового договору. «До речі, ми єдина область, де ще досі немає проєкту на лінійний прискорювач. Так не повинно бути. Пацієнти, які стикнулися з тяжкими діагнозами онкології, не повинні шукати, де їм лікуватися. Ми, як представники влади, повинні забезпечити надання якісних медичних послуг в межах нашої області», - підкреслила Ганна Замазєєва.

Проєкт рішення щодо надання лікарні можливості оформлення лізингового договору на придбання обладнання підтримали 39 депутатів.

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва подякувала депутатам за якісну роботу та привітала з прийдешніми святами. «Від щирого серця хочу привітати усіх вас з Великодніми та Першотравневими святами. Побажати вам душевного спокою, сімейного благополуччя, миру і злагоди, Божого благословення на життєвому шляху», - привітала присутніх Ганна Замазєєва. 

 

БІЛЬШЕ ФОТО ЗА ПОСИЛАННЯМ 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку