54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Ганна Замазєєва: Розвиток міжрегіонального співробітництва — це шлях до європейської інтеграції України, зокрема і Миколаївщини

25.03.2021

Протягом двох днів 23-24 березня у складі української делегації голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва представляла Україну на 40-ій сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Це перше засідання у 2021 році, і у зв'язку з пандемією все відбувалося дистанційно.

 «Працювали виважено і ефективно, проголосували організаційні питання, обрали Президента та Віце-президентів Конгресу. Зі свого боку віддала перевагу тим кандидатам, які на міжнародній арені щиро підтримують Україну в її прагненні до розвитку.

 Безумовно, буду працювати по всім напрямкам роботи Конгресу, проте визначила для себе пріоритетні серед них, зокрема:

- захист інтересів громад відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, забезпечення їх можливостями для обміну досвідом та передовими практиками - для досягнення спільних цілей.

- питання Криму та Донбасу. Сьогодні це дуже болюче для України питання, і ми повинні робити все можливе для встановлення миру, відновлення суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Під час виступу української делегації на сесії Конгресу ми наголосили на неможливості проведення демократичних місцевих виборів на частині української території внаслідок російської збройної агресії та окупації частини української території — Донбасу та Криму. Зазначили про ініційовану Президентом України «Кримську платформу» — міжнародний майданчик для обговорення дипломатичних шляхів деокупації Криму та закликали інших делегатів долучитися до ініціативи. А також закликали Конгрес підтримати Україну в її прагненні гарантувати права людини на всій її території - мова йде про долі мільйонів українців.

- питання гендерної нерівності, оскільки цей принцип – один з основоположних для демократії і без його впровадження на місцевому рівні неможливо втілити ідею сучасного європейського місцевого самоврядування. Тим паче, як жінка-політик вважаю, що ми маємо підтримувати жіноче лідерство.», - повідомила Ганна Замазєєва.

 Ганна Замазєєва зазначила, що Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи - чудовий майданчик для діалогу та вироблення максимально ефективних рішень. «Я щиро впевнена, що місцеві влади, громади, усі ми - не конкуренти й не суперники, а партнери та одна команда. Розвиток міжрегіонального співробітництва — це шлях до європейської інтеграції України, зокрема і Миколаївщини. Впевнена, що ми з користю використаємо досвід європейських країн задля розвитку нашої області. В свою ж чергу, буду презентувати наш регіон як потужний та інвестиційно привабливий.

 Усі представники української делегації вкрай рішуче налаштовані активно просувати потенціал наших регіонів на міжнародних майданчиках.

 Дякую Президенту України Володимиру Зеленському за довіру та можливість розвивати регіональну політику на світовому рівні! Всі ми - представники України, обрані членами Конгресу, несемо політичну відповідальність перед своїми громадами.

Попереду ще багато роботи - не лише пленарні засідання Конгресу, а й співпраця у комітетах, зустрічі з міжнародними експертами та спілкування з делегатами інших країн! Буду тримати вас у курсі!», - зазначила Ганна Замазєєва.

 

Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку