54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

Розпочато роботу над ідеєю створення «Південного міжрегіонального центру дитячої онкогематології та трансплантології» на базі Миколаївської обласної дитячої лікарні

24.03.2021

Розпочато роботу над ідеєю створення «Південного міжрегіонального центру дитячої онкогематології та трансплантології» на базі Миколаївської обласної дитячої лікарні. Це дозволить одночасно лікувати до 50-ти дітей з онкогематологічними захворюваннями на рік та виконувати до чотирьох трансплантацій кісткового мозку на рік. Крім того, за словами медиків, лікарня повністю задовольнить потребу у високотехнологічних видах лікування захворювань раку крові у Миколаївській та сусідніх областях.

Про це повідомила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва у мережі Фєйсбук.

На черговій робочій нараді голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва разом з завідувачем відділення онкогематології обласної дитячої лікарні Михайлом Адировим, головним лікарем Олександром Пліткіним та радником голови облради Михайлом Трофанюком окреслили почергові кроки створення на базі онкогематологічного відділення медзакладу міжрегіонального центру південного регіону з лікування онкогематологічних захворювань у дітей з можливістю виконання аутологічної та алогенної трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

«За моїм дорученням Михайло Трофанюк вже проводить перемовини з клінікою "Охматдит", яка, безумовно, є лідером країни в цьому напрямку педіатрії, щодо удосконалення цього процесу», - повідомила Ганна Замазєєва.

Сьогодні саме в обласній дитячій лікарні діє єдине відділення на Миколаївщині, яке надає високоспеціалізовану медичну допомогу онкохворим дітям. «Хочу акцентувати, що завдяки високому професіоналізму наших лікарів, та особисто Михайла Адирова внаслідок реалізації програми внутрішнього протиінфекційного контролю у відділенні, застосуванням сучасних протоколів супровідної терапії, профілактики та лікування інфекційних ускладнень вже вдалося значно знизити летальність хворих на етапі індукції ремісії від інфекційних та токсичних ускладнень», - зазначила Ганна Замазєєва.

Але південний регіон має обмежені можливості у забезпеченні комплексного лікування дітей з онкогематологічними захворюваннями і до десяти дітей на рік потребують госпіталізації до лікарні «Охматдит», а це є досить важким тягарем для батьків хворих діток. Крім того, це не завжди вдається через перевантаження столичної лікарні.

«Сумна статистика, але щороку в Миколаївській області діагностується до 40 випадків злоякісних новоутворень та інших захворювань крові у дітей - вони потребують інтенсивної терапії в умовах онкогематологічного відділення, а 3-4 дитини щороку потребують виконання алогенної трансплантації кісткового мозку. Щиро вірю, що завдяки центру ми зможемо вивести нашу область на достойний рівень лікування цих важких хвороб», - сказала Ганна Замазєєва.

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку