54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Депутати обласної ради підтримали ідею створення дендрологічного парку у Миколаєві

18.03.2021

Мова йде про створення дендрологічного парку на території парку «Дружба» у Корабельному районі місті Миколаєва. 

Так, під час четвертої сесії Миколаївської обласної ради 8 скликання депутати підтримали депутатський запит депутата обласної ради Алли Ряжських про забезпечення виконання рішення Миколаївської обласної ради народних депутатів від 21 грудня 1993 року № 12 «Про резервування парка-пам’ятника садово-паркового мистецтва «Дружба». 

Депутатка обласної ради Алла Ряжських наголосила, що рішення про створення об’єкту природно-заповідного фонду – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення було прийняте обласною радою 28 років тому, однак подальшої реалізації так і не отримало. Сьогодні ж на актуальності цього питання наполягають  науковці, екологи та інші фахівці профільних галузей, адже сьогодні Миколаївська область — єдина, яка не має ані ботанічного саду, ані дендропарку. Водночас, закріплений за відповідною територією статус дендропарку, згідно законодавств, дозволить області створити спеціальний суб’єкт, для подальшого розвитку цієї території.

Дендрологічний парк «Дружба» може стати місцем культурного відпочинку як для місцевих жителів, так і туристичним магнітом для гостей міста та області, там зможуть проводити різноманітні фестивалі. Крім цього, статус дендрологічного парку дозволить науковцям і студентам вищих навчальних закладів здійснювати свої наукові дослідження, а зелені насадження нейтралізують шкоду, яку завдає екології області промислова та побутова забрудненість.

В свою чергу, голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва повідомила, що це питання розглядали на засіданнях постійних комісій, у тому числі і профільної - під час підготовки до сесії депутати вже висловили позитивне ставлення до ідеї створення дендропарку. 

За результатами голосування депутати підтримали відповідний запит. Далі - робота профільного управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, розробка необхідних документів та матеріалів про створення та організацію відповідної території об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. 

Так, на зарезервовані території буде призупинено проведення будь-яких робіт із будівництва та реконструкції, вирубку зелених насаджень, передачу земельних ділянок у користування та/або власність.

Нагадаємо, парк «Дружба», розташований на земельній ділянці загальною площею 81,647 га у Корабельному районі місті Миколаєва, територія якого обмежена Богоявленським проспектом, вул. Липовою та береговою зоною Бузького лиману.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку