54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

Чому необхідно перевірити наявність земельної ділянки в Державному земельному кадастрі?

16.02.2021
З набранням чинності Закону України «Про Державний земельний кадастр», запрацював електронний державний земельний кадастр. Так, на Публічній кадастровій карті в режимі онлайн за посиланням http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta можна віднайти земельну ділянку та отримати вичерпну інформацію про неї, виявити помилку та повідомити державного кадастрового реєстратора.

Дотепер ведення інформації про земельні ділянки в Україні відбувалося у паперовому вигляді, тому у процесі переходу до електронного кадастру – виявляється багато помилок. Окрім того значна частина земельних ділянок, на які видано правопосвідчувальні документи, особливо ті, що були видані до 2004 року, – відсутні в Державному земельному кадастрі.
Саме тому, громадянам насамперед слід пересвідчитись чи внесена до Державного земельного кадастру земельна ділянка, зокрема завдяки перевірці наявності кадастрового номера земельної ділянки.
До 2004 року, відповідно до чинних на той час нормативно-правових актів, державні акти, які посвідчували право власності чи користування видавались без кадастрових номерів. До того ж, координати поворотних точок меж земельних ділянок, які необхідні для встановлення місця розташування земельної ділянки, визначались в умовній системі координат, прив’язка яких здійснювалась до твердих точок на місцевості наприклад, дороги, яри, будинки, тощо. На сьогодні, у зв’язку із запровадженням єдиної державної системи координат та необхідністю акумулювання відомостей про усі земельні ділянки в одному місці, проведення топографо-геодезичних робіт є обов’язковою умовою для державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та присвоєння їй кадастрового номера.
Якщо у власника земельної ділянки є державний акт, однак земельній ділянці не присвоєно кадастровий номер, необхідно звернутися до розробника документації із землеустрою для виготовлення відповідної технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), як це передбачено ст. 26 та 55 Закону України «Про землеустрій».
Необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, на які видано державні акти до 2004 року, зумовлена тим, що останнім часом існує багато випадків рейдерського захоплення землі, а це насамперед пов’язано із відсутністю відомостей про такі ділянки у кадастрі. Тому без допомоги громадян, територіальним органам Держгеокадастру не обійтися, оскільки державний кадастровий реєстратор без участі власників земельних ділянок, зареєструвати земельну ділянку не зможе.
З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон про відкриття ринку землі, на який багато хто чекав майже двадцять років. Укладення цивільно-правових угод, що передбачають перехід права власності на земельні ділянки, а також набуття права власності на земельні ділянки за такими угодами здійснюються відповідно до Цивільного кодексу України урахуванням вимог закону. Однією із істотних умов цивільно-правової угоди є наявність кадастрового номера на земельну ділянку.
У такий спосіб власники самі мають бути зацікавлені в наявності відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі та в їхній коректності.
Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області пропонує власникам земельних ділянок приватної власності, землекористувачам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування для захисту своїх прав на землю та для оперативного користування відомостями з різних потреб, звернутися з документами із землеустрою до Центрів надання адміністративних послуг по місцю знаходження земельної ділянки, для внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру.
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку