54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

91% соціальних об’єктів Миколаївської області підготовлено/передано у комунальну власність громад

18.01.2021

 

Триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. 

На Миколаївщині підготовлено/передано у комунальну власність громад 91% об’єктів спільної власності. 

Про це повідомляє  портал "Децентралізація"

Загалом по країні вже 79% об’єктів громади готові взяти на свій баланс (прийняли відповідні рішення). Це 20 352 об’єкти з 25 274, що потребують передачі у власність територіальних громад. 

Йдеться про заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші. Взявши на свій баланс ці об’єкти, територіальні громади отримують змогу ними управляти та утримувати їх з власного бюджету. 

Лідером у передачі майна є Житомирська область, де передано 100% об’єктів. Одні з найвищих показників передачі об’єктів мають Івано-Франківська (99%), Сумська (98%), Волинська, Дніпропетровська та Чернівецька (по 97%) області. 

Активно працюють також райради і територіальні громади Одеської (95%), Запорізької, Тернопільської та Черкаської (по 94%), Харківської (92%), Миколаївської (91%), Херсонської (87%) областей.

Найнижчий показник у Луганській (52%), Київській (56%), Вінницькій (59%), Закарпатській та Львівській (по 60%) областях. 

Мінрегіон продовжує моніторити ситуацію та надає необхідну підтримку ОДА до завершення передачі майна громадам. 

14 січня Мінрегіон провів селекторну нараду з регіонами, за результатами якої облдержадміністраціям доручено посилити роботу з вирішення питань передачі громадам майна, щоб завершити цей процес до кінця січня 2021 року. ОДА також мають щотижнево інформувати Мінрегіон про хід передачі майна. 

Нагадуємо, що експерти Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підготували роз’яснення щодо передачі майна зі спільної комунальної власності

Також експертки Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували відповіді на запитання щодо передачі об’єктів цивільних прав зі спільної власності територіальних громад сіл,селищ, міст району у власність територіальної громади, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України. 

Крім того, ТУТ можна завантажити "Практичний посібник з питань реорганізації органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств" від Асоціації міст України.

 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку