54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ СТАЛА ОДНИМ З ЛІДЕРІВ РЕЙТИНГУ ФІНАНСОВОГО ЗДОРОВ´Я РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

26.11.2020

Про це, зокрема, повідомили експерти Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) та Інститутом соціальних та економічних реформ (INEKO, Словаччина) під час презентації рейтингу «Прозорість та фінансове здоров’я міст та регіонів в Україні» 19 листопада в Укрінформі (Київ) та онлайн-семінару 24 листопада, учасниками яких також було проведене обговорення словацького досвіду транспарентності муніципалітетів і позиції державних органів щодо поточних питань прозорості та фінансового здоров’я у містах та регіонах України.

 Проект «Сприяння прозорості та впровадження антикорупційних заходів у державних підприємствах та органах місцевого самоврядування в Україні» реалізується Міжнародним центром перспективних досліджень у партнерстві з Інститутом економічних і соціальних реформ (INEKO), ініціатива фінансується Офіційною підтримкою розвитку Словацької Республіки (SlovakAid). Метою проекту є підвищення ефективності державного управління, самоврядування та громадянського суспільства у сфері створення та контролю регіональної політики, управління державними підприємствами, моніторингу бюджетів та інформаційної відкритості муніципалітетів.

 Прозорість, фінансова стійкість і формування регіональних конкурентних переваг є базовими принципами для ефективного функціонування місцевих органів влади в довгостроковій перспективі. За оцінкою експертів фінансове здоров'я – підсумковий показник, який дозволяє виміряти фінансовий стан міста чи регіону та порівняти його з ситуацією в інших муніципалітетах чи з середнім значенням по країні. І метою даного проекту є підвищення рівня інформованості громадськості про бюджети муніципалітетів та про їх рейтингування та сприяння покращенню фінансового здоров'я регіонів, міст і населених пунктів.

 Для проведення рейтингу фінансового здоров'я експертами були зібрані та аналізувалися бюджетні дані щодо 50 міських та 22 обласних рад України. У першу трійку рейтингу фінансово здорових областей за даними 2019 року увійшли Полтавська, Черкаська та Миколаївська області, які за оцінкою експертів продемонстрували збалансовані показники розвитку. Як наголошувалося під час обговорення, звісно, у цих областей є проблеми, але відносно інших вони продемонстрували більшу ефективність розподілу бюджетних коштів.

 Також у першу десятку фінансово здорових областей увійшли Львівська, Херсонська, Тернопільська, Чернігівська, Кіровоградська, Чернівецька та Харківська області. Найкращу динаміку покращення показника фінансового здоров'я продемонстрували (у порівнянні з 2016 роком) Дніпропетровська, Вінницька та Рівненська області. Найбільшу динаміку погіршення показника фінансового здоров'я продемонстрували Запорізька, Волинська та Одеська область.

 Як підкреслила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, дуже важливою є висока оцінка національними та міжнародними експертами результатів роботи депутатського корпусу обласної ради, фінансистів, податківців та усіх членів великої команди Миколаївщини, завдяки спільним зусиллям яких вдалося підвищити рівень збалансованості фінансово-бюджетної політики на обласному рівні. Але при цьому варто постійно пам’ятати, що головними у цьому процесі залишаються платники податків – підприємства та суб’єкти підприємницької діяльності, від економічної активності та розвитку яких залежить фінансова спроможність нашого регіону та можливість виконання усіх соціальних програм та зобов’язань.

 За словами радника голови обласної ради заслуженого економіста України Олексія Мірошниченка, який брав участь у зазначеному онлайн-семінарі, як на рівні регіону так і країни в цілому, важливим є саме «здоровий» баланс між доходною частиною бюджету та його витратами. І оскільки, так само як у випадку окремої сім’ї-домогосподарства чи підприємства, постійне перевищення видатків над доходною частиною є прямим шляхом до банкрутства, важливим є сприяння проекту «Прозорість та фінансове здоров’я міст та регіонів в Україні» оздоровленню та приведенню бюджетів регіонального рівня у відповідність до фінансових можливостей, що в результаті сприятиме фінансовому оздоровленню країни в цілому.

 Окрім цього, українськими та словацькими експертами – учасниками проекту було презентовано першу двадцятку фінансово здорових міст, яку за показниками 2019 року очолили такі міста, як Ізмаїл, Конотоп та Мукачево. Також у цей рейтинг увійшли міста Бровари, Нікополь, Шостка, Костянтинівка, Мелітополь, Кам'янське, Маріуполь, Київ, Біла Церква, Ніжин, Умань, Вінниця та інші. За оцінкою експертів, найкращу динаміку покращення показника фінансового здоров'я продемонстрували міста Черкаси, Луцьк та Київ. Найбільшу динаміку погіршення цього показника - Одеса, Рівне, Запоріжжя. При цьому Миколаїв посів 20 місце серед 50 міст – учасників рейтингу.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку