54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

29.09.2020
29 вересня весь світ згадує трагічну річницю початку одного з найвідоміших епізодів Голокосту на території України - розстрілу євреїв у Києві в Бабиному Яру.
З метою вшанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру відбулась церемонія покладання квітів до пам'ятника миколаївцям - жертвам Голокосту, участь в якій взяли перший заступник голови Миколаївської обласної ради Тахір Садрідінов, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступниця голови Миколаївської ОДА Тетяна Стахевич.
….У радянські часи не було прийнято гучно говорити про події Голокосту, а про інші місця масових розстрілів навіть сьогодні відомо не дуже багато більшості українцям.
Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.
"У часи Радянського Союзу в Україні неможливо було вивчати історію Голокосту. За часи незалежності України вже сформувалась українська школа дослідників", - розповідає кандидат історичних наук та керівник українського центру вивчення історії Голокосту Подольський.
Він вже 30 років вивчає Голокост на українських землях.
Під час німецької окупації в Україні нищили цивільне населення всіх національностей, але за нацистською ідеологією євреїв мали вбити першими та знищити повністю.
За даними науковців, у часи німецької окупації на території України серед цивільного населення вбили близько 1,5 мільйона євреїв - від Львова до Луганська.
"Єврейське обличчя було частиною української культури до Другої світової війни. Єврейські громади були у селах, містечках та містах і вони практично повністю загинули скрізь", - вказує Анатолій Подольський.
Врятувались переважно тільки ті, хто зумів евакуюватись або пройшов війну на фронті.
Дослідники Голокосту кажуть про приблизно 2 тисячі місць масових розстрілів євреїв в Україні.
Пан Подольський наполягає, що для країни та її історичної пам'яті важливо не забувати про всіх. Десь вбили 70 людей - усіх єврейських мешканців села, а десть десятки тисяч. Бо за кожною цифрою стоять реальні людські історії.
Як розповідає Анатолій Подольський, в Україні спочатку розстрілювали тільки чоловіків, але дуже швидко надійшла команда вбивати усіх разом з жінками та дітьми.
Головними виконавцями розстрілів були спеціальні підрозділи СС, німецькі поліційні батальйони, Вермахт та цивільна німецька адміністрація. Допомагала їм місцева поліція, яка формувалась з військовополонених та місцевих мешканців.
При чому місцеві виконавці самі незабаром ставали жертвами.
"Україна не унікальна - скрізь окупаційна влада долучала до злочинів місцевих людей, але накази завжди були берлінські, а головними виконавцями завжди були каральні підрозділи "Третього Рейху", - наполягає пан Подольський.
Березень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку