54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

«ДО П´ЯТНИЦІ, 11-ГО ВЕРЕСНЯ, МАЄ БУТИ ГОТОВИЙ ПЛАН РОЗШИРЕННЯ ЦЕНТРУ НЕФРОЛОГІЇ І ДІАЛІЗУ»,- ДЕПУТАТИ ОБЛРАДИ НА ЧОЛІ ІЗ ВІКТОРІЄЮ МОСКАЛЕНКО ЗУСТРІЛИСЬ З ПЕТРОМ РИМАРЕМ І ТЕТЯНОЮ КОСТИНЕНКО

09.09.2020

Сьогодні, 9-го вересня, за ініціативи Вікторії Москаленко в Миколаївській обласній раді зібрались депутати Олександр Бондарь, Андрій Закусілов, Володимир Поточняк, представники Центру нефрології і діалізу КНП "МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ" Миколаївської обласної ради і головний лікар закладу Петро Римар, радники голови обласної ради Оксана Корсак і Анна Воронок.

Предметом діалогу стала неузгодженість питання реформування і модернізації Центру нефрології і діалізу. Адміністрація закладу і керуюча Центром мають діаметрально протилежні погляди на зміни, яких сьогодні конче потребують пацієнти – користувачі послуг. Також на адресу Миколаївської обласної ради надійшов лист від підприємства – інвестора. У документі міститься пропозиція поповнення відділення сучасним устаткуванням з паралельним виконанням ремонтних робіт.

                «Оскільки ця проблема вийшла вже за межі колективу на рівень власника в особі Миколаївської обласної ради, то ми повинні надати свої конкретні накази-пропозиції для розв´язання цієї складної ситуації»,- зазначила на початку зустрічі Вікторія Москаленко.

                На сьогоднішній день, глибоко переконана завідувачка відділенням, матеріально-технічне забезпечення не дозволяє в повному обсязі витримувати навантаження і надавати якісну послугу тим, хто потребує замісної ниркової терапії. Щороку до плану розвитку Миколаївської обласної клінічної лікарні вона подає власне бачення розширення Центру. Завдяки зусиллям колективу знайдено інвестора, який виявив бажання здійснити поставку сучасного обладнання з паралельною реконструкцією відповідних приміщень. Натомість, переконувала присутніх керівник Центру нефрології і діалізу КНП "МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ" Миколаївської обласної ради, збоку адміністрації активна група лікарів наштовхується на ігнорування і безініціативність, небажання щось змінювати докорінно.

                «Йде відписка документів. Чи це потрібно?! На скільки це потрібно? Якщо 90 людей у нас в черзі і чотири зміни діалізу у нас забито. Коли почалися карантинні заходи ми знову звернулися. І нас не почули. Аналогічно звернулися ми через депутатів обласної ради до облдержадміністрації. У листі-відповіді містилася відписка, що це не мої повноваження. Там треба кошти»,- поділилася наболілим в ході діалогу Тетяна ВолодимирівнаКостиненко, завідувачка Центром нефрології і діалізу.

                Хворих стає ще більше, зазначила Тетяна Костиненко. За п´ять останніх місяців тут фахівцями виконано 9539 діалізів. Після реформування медичної галузі за послуги Центру сплачує кошти Національна Служба здоров´я України. Регулярно, стверджувала завідуюча Центром нефрології і діалізу, КНП "Миколаївська обласна клінічна лікарня" Миколаївської обласної ради отримує 4 млн.727 тис. 823 грн. за їх послуги. Водночас на функціонування Центру адміністрацією лікарні виділено лише 12,6 млн. грн. при зароблених 23 млн. 639 тис.грн. Нагадаємо, мова йде про період з квітня по вересень 2020 року.

                Головний лікар КНП "МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ" Миколаївської обласної ради Петро Римар теж пояснив свою позицію.

                «По розширенню ми говорили з інвестором, який прийшов до нас. Говорив, що він за свої кошти проведе облаштування приміщення під поставку апаратури. Це мене теж влаштовувало. І Тетяну Володимирівну також. Коли ми наші відносини, оскільки я представляю юридичну особу і повинен все здійснювати згідно з вимогами чинного законодавства, перевели у документальну площину, з´ясувалося, що інвестор відмовляється від зобов´язань, взятих ним раніше»,- акцентував головний лікар КНП "МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ" Миколаївської обласної ради Петро Римар.

                В ході зустрічі депутати Миколаївської обласної ради Володимир Поточняк, Андрій Закусілов, Олександр Бондарь, радники голови облдради Оксана Корсак і Анна Воронок поділилися своїми думками відносно реформування Центру нефрології і діалізу КНП "МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ".

                Резюмуючи, голова обласної ради наголосила на терміновій необхідності підготовки адміністрацією установи у найкоротші терміни плану розвитку і модернізації Центру нефрології і діалізу.

                «Вже більше місяця ми говоримо про цю ситуацію. Конкретно аналізуємо скільки ліжок задіяно реально сьогодні. Скоротяться всі відділення. Не тому, що це забаганка, а тому, що це вимоги реформи. Кошти, як і послуги, йдуть за пацієнтом. Якою є кількість пацієнтів, стільки ліжок і залишатимемо. Просто порожні кімнати нам не потрібні. Моя позиція наступна – терміново підготувати у найкоротші терміни - до п´ятниці план розширення. Ми як власники по статуту можемо і самі це зробити. Але даємо Вам можливість іще раз узгодити позиції і точки зору. Другий етап – захід інвестора. Якщо декілька контрагентів будуть пропонувати нам свої послуги ми готові розглянути їх всі. Наступного тижня іще раз зберемося і вирішимо – хто надаватиме ці послуги».

                У разі відсутності діалогу між керівником КНП "МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ" Миколаївської обласної ради та завідувачкою Центру нефрології і діалізу голова Миколаївської обласної ради спільно з депутатським корпусом не виключають застосування більш радикальних дій.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку