54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

СИТУАЦІЯ НАВКОЛО ПАЛАЦУ СПОРТУ ("ТРУДОВІ РЕЗЕРВИ")

06.09.2020
Вже півтора року триває протистояння депутатського корпусу Миколаївської обласної ради сьомого скликання, особисто голови Миколаївської обласної ради
Вікторія Москаленко,вихованців і тренерів МОККДЮСШ №1, яка базується у спортивному комплексі «Трудові резерви» з одного боку і ректора ЧНУ ім. П. Могили Леоніда Клименка з іншого.
За цей час обидві зацікавлені у збереженні спортивного комплексу сторони на певний час знаходили порозуміння щодо безперервного функціонування МОККДЮСШ №1. Вона орендує понад 90% площі будівлі. Згодом ситуація знову заходила у глухий кут і протиріччя загострювалися.
Все почалося у травні 2019 року, коли мова тільки зайшла про ймовірну передачу спортивного комплексу на баланс навчального закладу. Тоді особисто голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко виступила на захист трудового колективу і дітей МОККДЮСШ №1.
Нагадаємо, 24 травня 2019 року тренерський склад закладу, представники батьківського комітету і вихованці висловилися категорично проти такого рішення. На захист їх інтересів виступила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
«Гроші виділяються з державного бюджету – це 5 мільйонів гривень.
Вищезазначена сума використовується на утримання палацу. Я думаю, що і в обласному, і в міському бюджетах реально віднайти відповідне фінансування. До речі, депутати Миколаївської обласної ради неодноразово спрямовували кошти і мікропроектів і депутатські з тим, щоб у цьому палаці здійснювалися ремонтні роботи. Протягом останніх десяти років власник і балансоутримувач будівлі на ці цілі фінансування не спрямовує. Будівля вкрай потрібна нашим дітям. Я переконана, що позитивне рішення буде прийнято на користь громади. Університет відмовиться від своїх намірів. І на сесіях обласної або міської рад почнеться процес передачі майна у комунальну власність громади»,- підкреслила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
Того ж дня аби привернути увагу Лілії Гриневич до проблеми Миколаївського палацу спорту вихованці, тренери та представники батьківського комітету МОККДЮСШ №1, яка базується тут протягом багатьох років, влаштували флеш-моб із закликом зберегти спортивну залу. До спортсменів приєдналася голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
Вже у понеділок, 27 травня 2019 року, за дорученням голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко делегація з Миколаївської області здійснила поїздку до Міністерства освіти і науки України. До її складу увійшли депутати обласної ради, радник голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак, керівництво палацу спорту та МОККДЮСШ №1, члени батьківського комітету. У столиці представники громади Миколаївщини мали зустрітися з Лілією Гриневич і вимагати відміни документу, згідно з яким цілісний майновий комплекс Миколаївського палацу спорту ( «Трудові резерви») передається у користування Чорноморському Національному університету ім. П.Могили.
Втім, цього разу пані Міністр освіти і науки України так і не почула пропозицій і вимог миколаївської делегації. За 15 хвилин до початку зустрічі миколаївцям повідомили про відтермінування аудієнції на 4 червня.
Після цього 26 червня 2019 року для вирішення наболілого питання подальшого функціонування Миколаївського палацу спорту ("Трудові резерви" ) голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко здійснила зустріч із головним спеціалістом відділу з питань обліку державного майна управління з питань державного майна та підприємств Міністерства освіти і науки України Юлією Володимирівною Король.
Діалог відбувався у стінах Миколаївської обласної ради за участі заступника голови Миколаївської обласної ради Андрія Кротова, радника-помічника заступника голови обласної ради Світлани Гладун, депутатів обласної ради Вадима Олабіна та Анатолія Катрича, радника голови обласної ради Оксани Корсак.
Також до спілкування приєдналися Віталій Воронов, ректор ЧНУ ім.Петра Могили Леонід Клименко, директор МОККДЮСШ №1 Костянтин Васильєв ,тренерський склад
спортивної школи та представники батьківського комітету.
В ході обговорення вищезазначеного питання Юлії Володимирівні було повідомлено про категоричну позицію депутатського корпусу і керівництва обласної ради відносно передачі будівлі Палацу спорту "Трудові резерви" на баланс університету. Вікторія Москаленко, Андрій Кротов, Світлана Гладун, Вадим Олабін та Анатолій Катрич чітко дали зрозуміти представниці Міністерства - обласна рада має фінансові ресурси для того, щоб бути балансоутримувачем будівлі.
Проблемне питання спортивного комплексу «Трудові резерви» та МОККДЮСШ №1 неодноразово було предметом обговорень на засіданнях постійних депутатських комісій обласної ради.
Зокрема, переважна більшість депутатів Миколаївської обласної ради схилялася до думки передати на баланс області майно Миколаївського палацу спорту («Трудові резерви»). Про це йшлося і 25 червня минулого року під час засідання постійної депутатської комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту. В її роботі взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, радник-помічник заступника голови обласної ради Світлана Гладун.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, у зв’язку із ліквідацією Центрального спортивного комплексу, його майно у Миколаєві передається на баланс ЧНУ.ім.П.Могили.
Тренерський склад закладу, представники батьківського комітету і вихованці категорично проти такого рішення. На їх глибоке переконання це призведе до ліквідації спортивного комплексу. По завершенні дебатів, члени постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту, зважаючи на численні звернення провідних спортсменів, ветеранів та фахівців галузі фізичної культури і спорту з метою забезпечення належного функціонування установи, запобігання загостренню суспільно-політичної ситуації в області рекомендували голові Миколаївської обласної ради внести на розгляд сесії питання про передачу у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області цілісного майнового комплексу Миколаївського палацу спорту( «Трудові резерви» ).
Так, 16 вересня 2019 року під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села депутати знову повернулись до питання про надання згоди на безоплатну передачу нерухомого майна, яке розташоване за адресою: проспект Героїв України, 4, м. Миколаїв, з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області. значну частину площі спорткомплексу займає МОККДЮСШ №1 Миколаївської обласної ради. В Миколаєві немає альтернативного спортивного залу, де б могла бути розміщена спортшкола. Вікторія Москаленко заявляла про готовність продовжити боротьбу за цю школу задля збереження можливості дітей займатись спортом.
Депутатами погоджено рекомендації звернутися від імені обласної ради на адресу Міністерства освіти і науки України стосовно скасування наказу Міністерства освіти і науки України про передачу на баланс Чорноморського національного університету імені Петра Могили державного майна Миколаївського палацу спорту та внести питання про надання згоди на безоплатну передачу нерухомого майна у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області на розгляд двадцять восьмої позачергової сесії обласної ради.
Нагадаємо, що 18 вересня 2019 року під час засідання 28 позачергової сесії Миколаївської обласної ради депутатський корпус облради висловив готовність прийняти у комунальну власність територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області спортивний комплекс «Трудові резерви». Тут протягом багатьох років базується МОККДЮСШ №1.
А 23-го жовтня минулого року на робоче засідання зібрались члени постійної депутатської комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту. В ході зустрічі опрацювали дев’ять профільних питань. З них вісім запланованого порядку денного і дев’яте відносно ситуації зі спортивним комплексом «Трудові резерви». На засіданні постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту профільному управлінню облдержадміністрації рекомендовано надати детальну інформацію, у тому числі фінансові показники і розрахунки, які потрібні для сталого функціонування закладу. Члени постійної комісії вважають за доцільне повернутися до розгляду цього питання при обговоренні проблем галузі фізичної культури і спорту.
У жовтні ж того року голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко мала зустріч із заступником міністра освіти Максимом Ярмистим. Під час зустрічі Вікторія Москаленко донесла до заступника міністра проблему, вирішення якої вже тривалий час гальмувалося, а саме стосовно Палацу спорту «Трудові резерви».
До цього часу не була поставлена крапка у питанні визначення балансоутримувача будівлі.
Нагадаємо, Вікторія Москаленко наполягала на тому, що обласна рада має фінансові ресурси для цього.
На той час Міністерство в цілому підтримало позицію Миколаївської обласної ради.
Під час засідання комісії обласної ради з питань науки, культури і освіти, сім’ї та молоді, спорту Вікторія Москаленко повідомила, що процес (передачі Палацу спорту «Трудові резерви») вже розпочато. А тому готується оформлений належним необхідний пакет документів.
З початком 2020 року процес пошуку компромісу між депутатським корпусом облради і Леонідом Клименком відновився. 20 січня поточного року Вікторія Москаленко мала зустріч з ректором Чорноморського Національного Університету ім.. Петра Могили Леонідом Клименком та директором МОККДЮСШ №1 Костянтином Васильєвим.
Проблемним невирішеним питанням залишались пошуки альтернативного приміщення для ЧНУ ім. Петра Могили, адже фактично спорткомплекс переданий на баланс університету.
Сьогодні проблема полягає в тому, що альтернативного приміщення для розміщення спорт школи з можливістю для дітей проводити тренування в місті немає. В той же час ЧНУ ім. Петра Могили має потребу в додаткових площах для забезпечення якісного надання послуг студентам. Так, Палац спорту «Трудові резерви» університет планував використовувати для студентів кафедри спортивного виховання.
Під час багатомісячних переговорів, було знайдено компроміс в можливості передачі на баланс університету Миколаївського обласного госпіталю ветеранів війни. Це викликало хвилю незадоволення з боку ветеранів війни. Проте зі свого боку Леонід Клименко запевняв, що медичні послуги ветерани отримуватимуть і надалі. В ході багатостороннього діалогу досягнуто домовленість у проведенні наради за участі Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації, представників з боку університету та спортивної школи, депутатів обласної ради, громадських організацій задля остаточного вирішення питання.
Неприємних відтінків ситуації додав буревій, який пронісся Миколаївщиною 24 лютого. В наслідок негоди значної шкоди було завдано об`єктам обласної комунальної власності. Серед них і спортивний комплекс «Трудові резерви».
Зранку 25 лютого голова обласної ради Вікторія Москаленко зустрілась із директором МОККДЮСШ №1 Костянтином Васильєвим та Євгеном Проніним начальником управління з питань цивільного захисту Миколаївської облдержадміністрації. Під час зустрічі обговорювали наслідки негоди, зокрема ситуацію пов`язану із спортивним комплексом «Трудові резерви». Згодом, за дорученням голови Миколаївської обласної ради, радник голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак у складі комісії виїхала на обстеження даху спортивного комплексу «Трудові резерви», де протягом багатьох років базується МОККДЮСШ №1. В ході візуального комісійного обстеження виявлено знищення понад 1000 кв.м. м´якої покрівлі будівлі. Присутні під час огляду об´єкту будівельники констатували, що вся вищевказана площа даху потребує негайного відновлення.
В Головному управлінні ДСНС України в Миколаївській області ввечері 25 лютого відбулась відео селекторна нарада щодо ліквідації наслідків негоди з одночасним засіданням регіонального штабу із забезпечення безперебійної роботи об´єктів життєзабезпечення населення і транспортної інфраструктури.
Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Вікторівна Москаленко зробила акцент на якомога швидкому реагуванні і підтримці установ, підприємств і організацій обласної комунальної власності, які найбільше постраждали в наслідок буревію. Зокрема, за ініціативи голови облради учасники наради обговорили проблематику Миколаївської обласної типографії, МОККДЮСШ №1, яка базується у спортивному комплексі «Трудові Резерви», Лупаревського психоневрологічного диспансеру та інших соціальних та загальноосвітніх закладів.
Процес усунення незручностей для належного функціонування та проведення навчально - тренувального процесу в спортивному комплексі голова облради тримала щодня на контролі. Необхідно було терміново вживати заходів щодо проведення ремонтних робіт.
Стан будівлі після негоди Вікторія Вікторівна перевіряла особисто. За декілька днів після буревію вона здійснила виїзд на об´єкт.
03 березня, в рамках підготовки до пленарного засідання 32-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання, відбулось засідання трьох постійних депутатських комісій облради: з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села, з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури,з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту
.
На початку засідання постійної депутатської комісії з з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села депутат Максим Нєвінчанний звернувся до своїх колег з проханням підтримати необхідність виділення коштів на терміновий ремонт даху спортивного комплексу «Трудові резерви», де базується МОККДЮСШ №1. Буревій, який пронісся Миколаївщиною 24 лютого, завдав значної шкоди об`єкту.
В ході візуального комісійного обстеження, здійсненого 25 лютого за участі радника голови Миколаївської обласної ради Оксани Корсак, виявлено знищення понад 1000 кв.м. м´якої покрівлі будівлі. Присутні під час огляду об´єкту будівельники констатували, що вся вищевказана площа даху потребує негайного відновлення.
На засіданні комісії ініціативу щодо необхідності розгляду питання у сесійному режимі було підтримано.
5 березня під час пленарного засідання сесії Миколаївської обласної ради депутати підтримали рішення про виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету на ремонт покрівлі Миколаївської обласної дитячо- юнацької спортивної школи №1.
12 березня голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко звернулась до голови Миколаївської ОДА Олександра Стадніка. "Я вкотре звертаюсь до голови Миколаївської ОДА Олександра Стадніка і прошу дати офіційну відмову, чому не можуть бути використані кошти з резервного фонду.
Сьогодні на ремонт даху Палацу спорту (Трудові резерви), в якому орендує приміщення МОККДЮСШ №1 необхідно близько 2 млн грн. Під час негоди 24 лютого дах був повністю зірваний. Сьогодні є велика загроза руйнування будівлі.
Є рішення сесії від 5 березня, яке зобов’язує Миколаївську ОДА виділити кошти з резервного фонду на відновлення даху. Але воно не виконується. Моя особиста думка стосовно того, що відбувається сьогодні – це повна бездіяльність Миколаївської ОДА в питанні відновлення даху будівлі Палацу спорту (Трудові резерви).
Позиція ректора ЧНУ ім. Петра Могили Леоніда Клименка наступна – фактичного власника будівлі - повне володіння Палацом спорту для забезпечення потреб університету за умови ремонту даху будівлі за рахунок коштів, виділених університетом
В липні місяці Міністерство освіти і науки України погодило передачу на баланс Миколаївської обласної ради спорткомплексу «Трудові резерви», якщо будівлю не передадуть приватній особі.
6-го серпня голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, за участі радників голови облради Оксани Корсак і Анни Воронок, здійснила зустріч із ректором ЧНУ ім. Петра Могили Леонідом Клименком. На порядку денному стояли питання ремонту зруйнованого у лютому даху палацу спорту «Трудові резерви» і його передачу у комунальну власність територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області.
14 серпня поточного року головою Миколаївської обласної ради Вікторією Москаленко направлено листа на ім´я голови облдержадміністрації Олександра Стадніка. У документі містилося чергове прохання вжити термінових заходів щодо проведення ремонтних робіт у спортивному комплексі "Трудові резерви". Цьому передував лист Чорноморського Національного університету ім.П.Могили, який надійшов на адресу Миколаївської обласної ради щодо вжиття заходів з ліквідації пошкоджень майна Миколаївського палацу спорту, які виникли внаслідок негоди 24 лютого поточного року.
Варто зазначити, що головою Миколаївської обласної ради протягом всього часу спрямовувалися листи до Миколаївської обласної державної адміністрації для вжиття термінових заходів по ліквідації наслідків негоди. Всі наявні документи і листи буде оприлюднено.
Будь-яка реакція з боку очільника та спеціалістів виконавчої гілки влади на звернення депутатського корпусу та особисто голови обласної ради відсутня. Керівництво облдержадміністрації вперто продовжує ігнорувати рішення обласної ради і рекомендації постійних депутатських комісій облради. Враховуючи вищевикладене Вікторія Москаленко ініціювала звернення до правоохоронних органів та прокурати для вжиття заходів згідно з вимогами чинного законодавства.
Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку