54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

У МИКОЛАЄВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАМ´ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ У БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ НАШОЇ ДЕРЖАВИ

29.08.2020

У суботу, 29 серпня, відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

                Цей день встановлений «на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві», відповідно указу Президента від 23 серпня 2019 року.

Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

                У Миколаєві в суботу, 29 серпня, до Дня вшанування пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, в рамках Всеукраїнської акції пам`яті «Сонях» біля меморіалу «Струни пам’яті»відбулось вшанування пам’яті полеглих на полях україно -російської війни жителів Миколаївської області.

                За дорученням голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко у мітингу-реквіємі взяла участь радник голови Миколаївської обласної ради з питань ветеранів АТО/ООС, матерів, дружин та дітей загиблих учасників бойових дій на сході України Вікторія Матієнко.

                «Сьогодні над мирним Миколаєвом світить сонечко. Наші діти посміхаються нам. На вулиці міст, сіл та селищ області не падають снаряди, люди не чують гуркоту зброї. Це все завдяки нашим дітям, молодим хлопцям, які віддали своє життя за незалежність і територіальну цілісність країни. Вони завжди житимуть у наших серцях і нашій пам´яті. Вони не пішли від нас – наші Герої з небес споглядають за нами і підтримують кожну з нас – матусю, дружину і дітей. Я теж завжди поруч з вами. Ми повинні продовжувати жити в ім´я дітей»,- зазначила, звертаючись до учасників заходу, радник голови Миколаївської обласної ради Вікторія Матієнко.

                Символом Дня пам’яті захисників України став сонях, адже найбільших втрат під час російсько-української війни Україна почала зазнавати саме тоді, коли на полях цвіли соняхи.
Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

               

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку