54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

" Міська влада обов’язково має взяти фінансову участь у реставрації пам’ятки архітектури",- Вікторія Москаленко провела нараду з реставрації шахово-шашкового клубу

25.04.2018

В Миколаївській обласній раді за участі голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко, заступника голови облради Андрія Кротова, депутатів обласної ради Миколи Кравченка та Анатолія Катрича, заступника голови облдержадміністрації Олександра Кушніра відбулась нарада стосовно реставрації шахово-шашкового клубу. Вікторія Москаленко та Олександр Кушнір акцентували -  Міська влада обов’язково  має взяти  фінансову участь у реставрації пам’ятки архітектури.

" Я направила листа на адресу міського голови щодо участі у співфінансуванні. Ми сьогодні взагалі зібралися  для того, щоб підсумувати здійснену у цьому напрямку роботу. А також, щоб публічно звернутися до міської влади. Суть питання у тому, що у багатьох соціальних закладах обласного підпорядкування займаються і їх відвідують мешканці Миколаєва. Я думаю, що ми знайдемо порозуміння. Обласна рада не ставить питання про передачу. Ми говоримо про співфінансування реставрації пам’ятки архітектури",-  зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

         Заступник голови облдержадміністрації Олександр Кушнір нагадав про принципи децентралізації, що разом з коштами громадам передаються повноваження, і утримання об’єктів соціальної сфери у тому числі.

         " Була позиція, що в принципі у рамках децентралізації об’єкти мають передаватися до управління громадами. Тому що, у нас децентралізація вийшла, поки що, на половину. Кошти передали, а повноваження залишились на обласному рівні. Розуміючи важливість даного питання і враховуючи особисту увагу Вікторії Вікторівни до шахового клубу ми знайшли спільну мову. Але, на моє переконання не можна тримати у центрі міста пам’ятку архітектури і не думати про дітей, які там займаються. Ми вирішили йти шляхом співфінансування. Некоректно буде, якщо місто не візьме участь у відновленні пам’ятки",- наголосив Олександр Кушнір.

 

         Варіанти озвучувались різні. Але, як стало відомо, основний проект пройшов експертизу і готовий до реалізації. Внесення змін за собою потягне корегування, проходження повторної експертизи тощо. За такого перебігу подій реставрація об’єкту може розпочатися лише у жовтні-листопаді. По-друге, статус будівлі, як пам’ятки архітектури, не дозволяє  здійснювати будь-які її конструктивні зміни. Тому під час наради учасники зійшлися на необхідності реалізації існуючого проекту.

         

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку