54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, ПЛАНУВАННЯ, БЮДЖЕТУ, ФІНАНСІВ ТА ІНВЕСТИЦІЙ

04.06.2020

03 червня в Миколаївській обласній раді відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій під головуванням Олександра Бондаря. В роботі комісії взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, Андрій Кротов і Тахір Садрідінов.

                В ході засідання погоджено розподіл субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територіальних громад Миколаївської області.

Жваву дискусію викликало звернення Комунального некомерційного підприємства «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Миколаївської обласної ради стосовно вирішення питання додаткового фінансування центру. Так, попри узгоджений Національною службою здоров´я України пакет COVID-19, в рамках якого надійшло трохи більше 6 мільйонів гривень, на сьогодні медичному закладу катастрофічно не вистачає коштів. У травні дефіцит фінансів сягнув 1 млн 900 тис. грн. За попередніми розрахунками директора центру Світлани Федорової вже цього місяця сума зросте майже вдвічі до 2 млн. 800 тис. грн. Члени постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій рекомендували в межах розпорядника коштів- управління охорони здоров`я облдержадміністрації, віднайти фінансовий ресурс. Також депутати обласної ради вважають за доцільне найближчим часом зібрати пленарне засідання сесії з розглядом питання про розподіл бюджету.

                «Якщо протягом доби обласна державна адміністрація підготує нам зміни до бюджету, то ми проведемо сесію найближчої п`ятниці або у вівторок. Нам протягом двох тижнів обіцяли віднайти ці кошти. Тому сьогодні я погоджуюсь з справедливими вимогами депутатів облради щодо термінового внесення змін до бюджету і проведення сесії»,- зазначила голова облради Вікторія Москаленко.

                Рекомендації комісії підтримано одноголосним голосуванням депутатів.

Також депутати обласної ради заслухали звіт про виконання обласного бюджету за перший квартал 2020 року. Інформацію Департаменту фінансів облдержадміністрації взяли до відома.

                Дебати точилися в депутатській кімнаті під час обговорення проблематики КНП «Обласний дитячий центр медичної реабілітації». На адресу Миколаївської обласної ради надійшов лист від управління охорони здоров´я Миколаївської облдержадміністрації щодо розподілу бюджетних асигнувань зі спеціалізованої стаціонарної медичної допомоги на КНП «Обласний дитячий центр медичної реабілітації». Члени постійної комісії одностайно підтримали звернення. Проте, одноразове надання фінансової допомоги, зазначали учасники засідання, аж ніяк не рятує ситуацію в цілому. Мова йде про комплексне вирішення проблем установи.

                «Дійсно, необхідно вирішувати далі питання з керівником підприємства. Подальшу стратегію цього комунального підприємства ми повинні знати! Ніхто тут не говорить про те, що у листопаді депутати проголосували і надали право двом санаторіям стати комунальним некомерційним підприємством, для того, щоб вони уклали договір з національною службою здоров´я. На жаль, на кінець березня цього не сталося. Депутати проводили чотири сесії. Жодного разу ніхто з представників облдержадміністрації, управління охорони здоров´я, керівництва підприємства не звертався до обласної ради»,- акцентувала голова обласної ради.

                В результаті засідання рекомендовано облдержадміністрації розробити нову програму з чітким механізмом фінансування. При цьому співфінансування має здійснюватися з районів області, бюджетів об´єднаних територіальних громад маленькі жителі яких направлятимуться на проходження реабілітації. Також це питання вивчатимуть на спільному засіданні постійних депутатських комісій обласної ради.

Робота постійної депутатської комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій 03 червня позначилася іще однією приємною подією. Депутати обласної ради підтримали необхідність виділення коштів для придбання аналізатора у відділення онкогематології КНП «Миколаївська обласна дитяча лікарня».

Нагадаємо, в рамках робочого візиту до КНП «Миколаївська обласна дитяча лікарня», який відбувся 20 травня, Вікторія Вікторівна зустрілась з Михайлом Васильовичем Адировим. Мова йшла про лікування важкохворих дітей і фінансову підтримку родин в рамках комплексної програми соціального захисту населення «Турбота», прийнятої обласною радою. Тоді голова обласної ради цікавилась і першочерговими потребами, питаннями покращення матеріально-технічної бази. Як з’ясувалося, вже протягом тривалого часу тут не вистачає аналізатора. Вкрай важливе обладнання дозволить не відправляти до столиці маленьких пацієнтів для проходження високодозної хіміотерапії.

«Хочу сказати, що швидка і якісна діагностика є запорукою правильного і своєчасного лікування. Тож, для того, щоб не всіх наших дітей відправляти до «Охматдиту», нам достатньо буде придбати аналізатор. Вищезгаданий апарат дозволить Михайлові Адирову на місці здійснювати діагностику з подальшим визначенням плану дій. Тому ми і робимо акцент саме на діагностичному обладнанні, адже це допомагає не лише пришвидшити процес визначення хвороби, а й навіть врятувати життя.”»,- підкреслила Вікторія Москаленко.

По-друге, поповнення КНП «Миколаївська обласна дитяча лікарня» аналізатором- це значна економія батьківських коштів, які витрачалися ними на переїзд до Києва і проживання у столиці.

Вартість апарату, в залежності від класу, сягає більше 2 млн. грн.

 

Травень 2023
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку