54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НАРАДА З ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ

02.06.2020

Право на безкоштовне отримання громадянами України землі закріплено законодавчо. Так само, відповідно до Постанови Уряду, за кожним учасником Антитерористичної операції закріплено першочергове право на земельну ділянку. Згідно з Конституцією України та Земельним кодексом кожен громадянин має право на забезпечення власною землею різноманітного призначення – земельний пай, ділянка для ведення сільського господарства, садівництва, будівництва житлового будинку, дачі або гаражу. І захисники територіальної цілісності країни, а також члени їх родин можуть отримати ділянку під садівництво (до 12 соток), ведення особистого селянського господарства (до двох гектарів), будівництво житлового будинку в межах міста (до 10 соток), поза його межами (до 15 соток) або для дачі (до 10 соток), ведення фермерського господарства.

                Законодавчо закріплене право на практиці перетворюється на довготривалу бюрократичну смугу випробувань з безліччю перешкод. На жаль, в нашому регіоні заручниками тяганини стають учасники бойових дій на Сході України, їх дружини та матері.

                                Про проблеми земельної галузі і перспективи їх вирішення йшлося на робочій нараді, яка відбулась в облдержадміністрації 2 червня, за участі заступника голови облдержадміністрації Сергія Бичкова, радника голови Миколаївської обласної ради з питань учасників АТО/ООС, підтримки внутрішньо-переміщених осіб, дружин, матерів та дітей учасників бойових дій Вікторії Матієнко, керівника ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Іллі Шполянського, радника голови облради, депутата Миколаївської обласної ради і члена постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Анни Воронок, керівника Головного управління держгеокадастру у Миколаївській області Олега Колесніка, директора Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації Олени Піскун .

Під час зустрічі йшла мова про ситуацію з надмірним розорюванням ділянок. Стрімкий розвиток аграрного сектору призвів до підвищеного попиту на землю. Тому протягом останнього часу, і в Миколаївській області зокрема, всупереч законодавству здійснюється незаконне розорювання пасовищ, схилів і балок. Орендарі в гонитві за надприбутками свідомо йдуть на порушення закону. Тим часом, громадські об´єднання селян-тваринників, для яких врожай і молоко є засобом існування, отримують відмови на виготовлення документації на пасовища. В результаті це призводить до соціального неспокою, страйків селян і нічних чергувань.

Учасники наради акцентували увагу на необхідності проведення інвентаризації всіх земельних ділянок, які можуть бути надані у користування учасникам антитерористичної операції.

                                Суттєво гальмує процес неможливість чітко визначити кількість вільних ділянок. Здавалося б, справа дуже проста. Водночас, насправді перевірити їх наявність у конкретному населеному пункті, місті, селі чи селищі не так вже й просто. Даються взнаки невпорядкованість, подекуди кордони ділянок перетинаються один з одним, та й не надто оперативно оновлюється інформація тощо.

 

У підсумку учасники наради дійшли згоди відносно необхідності визначення позиції з цих питань органів місцевого самоврядування і спільних дій у цих напрямах.

 

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку