54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ДЕПУТАТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ ОЧАКІВСЬКОЇ ЗСШІ I-III СТУПЕНІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

22.05.2020

В Очакові пропонують створити навчальний центр для підготовки військовослужбовців ВМС. Як варіант розглядають базу санаторної-школи інтернату. Однак депутати Миколаївської облради вважають це недоцільним, до того ж таке перепрофілювання суперечить закону. Про це йшлося під час засідання постійної депутатської комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім´ї та молоді, спорту 20 травня.
Мер Очакова Сергій Бичков зазначив, що дійсно на адресу облради було відправлено листи з приводу створення військово-морського спеціалізованого ліцею на базі Очаківської загальноосвітньої санаторної школи - інтернат І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради. Після цього оглянули територію з командувачем ВМС і міністром оборони і був запропонований варіант не ліцею, а навчального центру, як військової частини для підготовки військовослужбовців ВМС, так як територія знаходиться поруч з військово-морським портом. Такі заклади, за словами Бичкова, прирівнюються до військових частин і фінансуватимуться за рахунок Міноборони.

Тому депутатам запропонували розглянути можливість створення навчального центру, а не ліцею на базі інтернату, так як його територія підходить, враховуючи розвиток військово-морської бази в Очакові. Інтернат у такому випадку може прийняти у власність Міноборони.
З приводу інших можливих територій Очаківський міський голова сказав, що на першій лінії, у рекреаційній зоні є колишній табір імені Шмідта. Ще один варіант - колишній будинок малятка «Орлятко», нинішній оздоровчий центр «Вітрила». Сергій Бичков говорив, що він зараз практично не використовується, з чим не погодилися члени комісії. Вони зазначали, що там зараз оздоровлюють дітей.
Депутати заперечили, адже у випадку переформатування дітей з інтернату з порушеннями органів дихання, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування не буде де розміщувати. Зокрема голова постійної депутатської комісії Надія Валеріївна Іванова зазначила, що військових потрібно підтримувати, але не за рахунок соціальних закладів для дітей.

 

У свою чергу директор інтернату Рита Земляна також зазначила, що за останній час багато зроблено для навчального закладу, в тому числі в плані оздоровлення дітей. Але тепер вони не можуть набирати учнів 1-9 класів у зв'язку з новим законом, хоча заяви батьків є. Відповідно до закону, до 2024 року інтернат повинен визначитися з переформатуванням в ліцей.
Директор закладу зазначала, що також виношувала ідею морського або військового ліцею. Але відповідно до закону, його можна відкрити тільки в містах з населенням більше 50 тис. Тому Очаків сам не зможе створити таке комунальний заклад, а можливий варіант тільки з обласним.
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі вважав, що пропозиція Очакова вимагає окремого вивчення. А директор департаменту освіти Олена Удовиченко погодилася, що велика кількість військових частин в області дійсно вимагає створення профільного навчального закладу. Але відповідно до закону, заклади освіти не можуть бути перепрофільовані і передані в іншу власність.
Удовиченко додала, якщо йдеться про створення морського ліцею на базі інтернату, то його потужності на перешкоді цьому стоять. «Вітрила» зараз використовують для оздоровлення дітей, а «табір імені Шмідта» вже непридатний для використання.
Таким чином, депутати відзначили, що перепрофілювати санаторну школу-інтернат недоцільно і для цього зовсім немає підстав.

Оголошення Читати всі
2020-09-23
ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ «КРАЩИЙ МЕХАНІЗАТОР МИКОЛАЇВЩИНИ»

Обласна конкурсна комісія з питань преміювання кращих механізаторів Миколаївщини оголошує конкурс на здобуття обласної премії імені Федора Іванова – Героя України за номінацією «Кращий механізатор Миколаївщини», заснованої обласною радою рішенням від 16 жовтня 2009 року № 16.

Детальніше
Видео
ХХХVIII  сесія Миколаївської обласної ради .
Підготовка до чергової сесіїї обласної ради
Вересень 2020
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Голова облради Москаленко Вікторія Вікторівна
підписатись на розсилку