54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ДОПОМОГА ВАЖКОХВОРИМ ДІТЯМ І ЖИТЕЛЯМ ОБЛАСТІ НА КОНТРОЛІ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ ОБЛАСНОЇ РАДИ

15.05.2020

14 травня в Миколаївській обласній раді мало відбутися засідання комісії з питань надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Миколаївської області на лікування та обстеження дітей, але за відсутності кворуму питання не розглядалися. Згодом відбулось засідання Комісії з питань надання адресної грошової допомоги мешканцям Миколаївської області. Адже станом на 14 травня 418 родин з усіх куточків області написали заяви на надання фінансової допомоги в рамках Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота». Також варто додати, що рішенням депутатського корпусу Миколаївської обласної ради від 30 квітня 2020 року внесли зміни до Порядку надання адресної грошової допомоги мешканцям Миколаївської області. Йдеться про затвердження складу комісії рішенням обласної ради. Нагадаємо, попередньо протягом тривалого часу склад цієї комісії не затверджувався головою Миколаївської обласної державної адміністрації, що в свою чергу унеможливлювало позитивне вирішення звернень громадян.

                07 травня заступникові голови облдержадміністрації за підписом голови обласної ради надіслали лист з повідомленням про засідання двох комісій. У документі містилося прохання надати список осіб, які потребують надання одноразової адресної грошової допомоги на лікування та обстеження дітей і адресної грошової допомоги з відповідними супроводжуючими листами до 15 години 13 травня. Того ж дня до Миколаївської обласної ради надійшов лист від заступника голови облдержадміністрації Олександра Трайтлі ( 07.05.2020 № 1084/203-05-50/4-20) в якому він просить призначити засідання комісії з питань надання одноразової грошової допомоги мешканцям Миколаївської області на обстеження та лікування дітей найближчим часом.

«Тому ми думали, що є нарешті порозуміння між двома гілками влади і ми дійсно будемо збиратися і допомагати людям. Це було дійсно 7-го травня, цей лист у нас є. Я розумію так, що якби людина планувала відпустку, нам про це мали б повідомити завчасно. Тим більше, що ми за тиждень повідомляли про заплановану зустріч і відправили усі необхідні документи»,-зазначила голова обласної ради. 

 

Натомість ввечері 13 травня до Миколаївської обласної ради прийшов документ від заступника голови облдержадміністрації Олександра Трайтлі з повідомленням про щорічну планову відпустку головного спеціаліста відділу організації та надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Галини Стопченко, яка є секретарем двох комісій. Такі дії облдержадміністрації вкотре поставили під загрозу вирішення життєво-важливих питань жителів Миколаївщини. Депутати Миколаївської обласної ради розцінюють їх як навмисний і зухвалий саботаж.

                Під час зустрічі Вікторія Москаленко повідомила членам комісії, що двоє маленьких важкохворих жителів області, батьки яких звернулися до обласної ради через гостру потребу підтримки, отримали відповідні виплати лише після особистого звернення голови облради до прокуратури.

                «Те, що сьогодні ми змушені звертатися до органів прокуратури, свідчить про не просто саботаж, а вчинення кримінальних правопорушень посадовцями облдержадміністрації»,-акцентувала Вікторія Москаленко.

                Проте, враховуючи наявність кворуму, члени Комісії з питань надання адресної грошової допомоги мешканцям Миколаївської області. під головуванням Вікторії Москаленко, одноголосно проголосували про надання фінансової допомоги 235 родинам в яких виховуються діти хворі на цукровий діабет першого типу у розмірі 10 135 грн. (п´ять прожиткових мінімумів, як визначено порядком) Водночас, депутати Миколаївської обласної ради вважають за необхідне заслухати звіти посадовців облдержадміністрації по трьох напрямках:

-          звіт керівника Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксани Єльчієвої по виконанню заходів програми "Турбота" і в питанні підтримки важко хворих дітей у тому числі за перший квартал 2020;

-          інформацію щодо розміру суми державної субвенції та її використання для придбання тест-смужок для дітей з важкими формами цукрового діабету;

-          звіт заступника голови облдержадміністрації Олександра Трайтлі.

 

 

 

 

Події
 XI позачергова сесія Миколаївської обласної ради
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку