54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

«СЬОГОДНІ У ДЕНЬ ПАМ´ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ МАЄМО ЗГАДАТИ ВСІХ ПОЛЕГЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ УКРАЇНЦІВ»,-ГОЛОВА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО

08.05.2020

8-го травня голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, перший заступник голови обласної ради Тахір Садрідінов, радники голови Миколаївської обласної ради Оксана Корсак, Анна Воронок, Вікторія Матієнко побували у селі Ковалівка Миколаївського району на місці, де наприкінці березня 1944 точилися жахливі, криваві бої за Ковалівський плацдарм.

                У братській могилі біля села Ковалівка поховано понад 4 тисячі воїнів, які загинули при форсуванні Південного Бугу і в п'ятиденних боях за звільнення  населеного пункту у 1944 році.

                «Сімдесят п´ять років минуло відтоді, як відгриміли збройні залпи тієї війни. Про самий масштабний конфлікт в історії людства знято безліч художніх і документальних фільмів, написано і видано десятки, сотні наукових статей і монографій, світ побачили щоденники учасників та очевидців тих страшних подій. Українці заплатили чи не найвищу ціну за право жити під мирним небом. Тоді загинув кожен п’ятий.. І сьогоднішній день – нагадування нам усім про ту страшну катастрофу із застереженням. Адже згадуючи подвиг ветеранів, маємо усвідомлювати, що війна торкнулася усіх і на увагу заслуговують загиблі військовополонені, остарбайтери, діти і жінки, жителі сіл, через які прокотилася війна і окупація. Війна – це сотні тисяч, мільйони людських бід і життів. День пам´яті і примирення каже нам про те, що жодна ідеологія не варта такої кількості жертв. Ми повинні іще раз це переосмислити, донести підростаючому поколінню. Подібні трагедії не повинні повторитися. Тому наша модель пам´яті – ніколи знову»,- зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

                На знак вшанування загиблих в роки Другої Світової війни Вікторія Москаленко, Тахір Садрідінов, Вікторія Матієнко, Анна Воронок і Оксана Корсак поклали квіти до пам´ятника на братській могилі і взяли участь в церемонії спущення на воду вінків.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку