54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ПЕРСПЕКТИВНИМ ПЛАНОМ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПЕРЕДБАЧЕНО ФОРМУВАННЯ 52 СПРОМОЖНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

05.05.2020

Перспективним планом Миколаївської області передбачено формування 52 спроможних територіальних громад. Частина спроможних територіальних громад вже створені відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а решта – проєктні. Відповідне розпорядження Кабміну від 15 квітня опубліковане і на урядовому порталі.

Як пояснюють експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, до створених громад, у яких не будуть змінюватися кількісний склад об'єднаних громад та не буде адміністративно-територіальних змін, відносяться 12 спроможних ОТГ. Це, зокрема, такі місцеві ради: Баштанська міська, Галіцинівська сільська, Мішково-Погорілівська сільська, Олександрівська селищна, Прибужанівська сільська, Прибузька сільська, Радсадівська сільська, Снігурівська міська, Широківська сільська, Куцурубська сільська, Вознесенська міська, Миколаївська міська.

В свою чергу, у 40-громадах найближчим часом пройдуть процедури або приєднання, або об’єднання.

“Затвердженню перспективних планів передував тривалий процес обговорення в громадах, в областях та при Мінрегіоні, і ми бачимо, що враховано ряд зауважень Асоціації міст України. На цей час проговорена кожна непроста ситуація, стосовно громад прийняті остаточні рішення по адміністративно-територіальному устрою”, - коментує консультант Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст Лідія Віштал.

Після затвердження усіх перспективних планів і набуття чинності законопроекту, що уповноважує Кабмін визначати адміністративні центри та території громад, Уряд зможе завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які передбачені у жовтні цього року. Відповідний законопроект передано на підпис Президента наприкінці цього місяця.

 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку