54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

УРЯД ПРОДОВЖИВ КАРАНТИН. АЛЕ ВВІВ НИЗКУ ПОСЛАБЛЕНЬ

04.05.2020

Кабінет міністрів продовжив дію обмежувальних заходів до 22 травня, проте запровадив низку послаблень після 11 травня. Зокрема планується відкрити парки, сквери та зони відпочинку.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання уряду.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, останні соцопитування показують, що більшість українців підтримують введення карантинних заходів і вважають їх оптимальними.

"Уряд у першу чергу зацікавлений, щоб якомога швидше запустити всі сфери економіки, які ми вимушені були призупинити через пандемію. У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів-вірусологів, епідеміологів, працівників клінічних лабораторій та аналітиків академії наук України", - розповів він.

Прем'єр наголосив, що за їх розрахунками передчасне зняття карантину означає тисячі нових хворих. Зокрема, як і прогнозували у владі, напочатку травня є пік захворюванності, проте ситуація контрольована.

"Ми наближчаємося до так званого помірного плато, коли ситуація є рівною і немає різкого зростання. Ми рухаємося за оптимістичним прогнозом розвитку епідемії в Україні", - додав Шмигаль.

"Зараз, коли ми вийшли на фінішну пряму, головне не розслаблятися. З 11 травня ми починаємо зняття перших обмежень, як і передбачалося у нашому плані", - наголосив він.

За його словами, останніми днями представники Кабміну багато спілкувалися з підприємцями і розуміють запити бізнесу, тож скликали позачергове засідання завчасно, щоб дати бізнесу підготуватися до поступового виходу з карантину.

Шмигаль розповів, що з 11 травня плануються такі пом'якшення: відкриття парків, скверів, зон відпочинку, перукарень, манікюрних салонів, салонів краси, але за відповідних умов, які вже розробили представниками МОЗ.

"Тут важливо дуже детально говорити. Ми говоримо про те, що дозволимо роботу закладів громадського харчування на виніс, роботу літніх майданчиків, кафе і ресторанів, розташованих під відкритим небом у закладах, зареєстрованих як оператори потужності. Це дуже важливо - прив'язка і можливість контролювати, у тому числі органам місцевого самоврядування, якість і протиепідеміологічні заходи, які будуть проводитись у цих закладах громадського харчування", - пояснив він.

"Ми також говоримо про оптову та роздрібну торгівлю не продовольчими товарами, звісно окрім зон розваг і харчування, фудкортів, кінотеатрів, дитячих зон у торгово-розважальних центрах. Ми ведемо розмову про дозвіл працювати при певних умовах закладам побутового обслуговування населення за визначеними критеріями", - додав очільник уряду.

Також буде дозволена робота музеїв і бібліотек та тренування у командних видах спорту для професійних команд на закритих базах.

Відновлять роботу стоматологи, аудитори, адвокати та нотаріуси і сервіси побутової техніки.

Він наголосив на необхідності правильно виходити з карантину.

"До 11 травня ми просимо українців дотримуватися правил. Це не тільки заклики уряду, а й наших лікарів, які зараз фактично на передовій. Передчасне або хаотичне послаблення карантину буде означати, що зусилля усіх українців, усіх нас були даремними, ми два місяці просто втратили дарма. Тому дуже важливо правильно завершувати процес карантину", - підкреслив Шмигаль.

Він зазначив, що пом'якшення карантину не означає його зняття.

"Карантин буде продовжений до 22 травня. Далі ми будемо дивитися, як буде рухатись пандемія у світі і як буде відбуватись коливання кривої захворюванності у нас, в Україні", - сказав Шмигаль.

Прем'єр додав, що якщо у якомусь місті чи регіоні буде спалах, то саме там будуть вводитись локальні обмеження.

Нині спеціальні комісії мають детально вивчити ситуацію у Чернівецькій, Рівненській, Тернопільській областях та у місті Києві і після 11 травня будуть приймати відповідні рішення, окремо керуючись тими даними, які будуть на той момент, посилювати чи послаблювати карантин.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку