54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ВІДПОВІЛА НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ МЕШКАНЦІВ МИКОЛАЇВЩИНИ

27.04.2020

ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ВІДПОВІЛА НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ МЕШКАНЦІВ МИКОЛАЇВЩИНИ:

На своїй сторінці в мережі Фейсбук Вікторія Москаленко говорила про чимало актуальних на сьогодні тем.

Голова Миколаївської обласної ради провела паралель замовчування проблем виконавчою гілкою влади як 34 роки тому під час Чорнобильської трагедії, так і сьогодні суспільство не знає всю правду стосовно поширення коронавірусу й страждає від цього.

«На Миколаївщині 30% від усієї кількості тих, хто захворів є працівники медичних закладів, проте жоден працівник КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» не має цієї хвороби, що важливо. Але така статистика свідчить про те, що механізм захисту лікарів в умовах пандемії не відпрацьований. Депутатським корпусом Миколаївської обласної ради були виділені кошти на придбання засобів захисту – масок, халатів, дезінфекторів. Проте до мене постійно звертаються медичні працівники з питаннями, а чи матимуть вони засоби захисту. Цю ситуацію я беру під власний контроль, адже ця робота не виконана.

На Миколаївську обласну базу спецмедпостачання виділені кошти в розмірі 23 млн грн. Ця сума включає в себе придбання ліків, засобів захисту: халати, маски, костюми. Це є рішенням сесії і я наполягаю на тому, щоб воно виконуватись! Медики повинні бути захищені в першу чергу. Я прошу головних лікарів медичних закладів не замовчувати проблему. Районні лікарні також отримали допомогу з обласного бюджету та направлені кошти, передбачені на виконання депутатських повноважень.

Постійно лунає питання від громади як швидко ми можемо отримати результат ПЛР-тесту. По дві-три доби районні лікарні не отримують результати. Якщо ми не можемо протягом трьох діб отримати результат тесту, про яку ефективну боротьбу може йти мова? Наслідком є спалахи корона вірусу в районах області.  Депутати Миколаївської обласної ради пропонували виділити 2 млн грн. з обласного бюджету на придбання ПЛР-аналізатора та 1 млн грн. на додаткові витратні матеріали для проведення тестів. Проте з боку Управління охорони здоров’я та в.о. головного санітарного лікаря в Миколаївській області запевнили, що в цьому нема необхідності. Я маю намір звернутись в правоохоронні органи з питанням чи не порушений алгоритм і строки виконання ПЛР-тестів. Якщо ми вчасно не будемо проводитемо тести, то в області буде серйозна проблема. Від самого початку в області було приховування реальної картини кількості захворювань, тому зараз у відсотковому значенні ми маємо більші темпи поширення захворювань на коронавірус в Миколаївській області.

Я переконана, що представники Миколаївської обласної ради, головний лікар КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Світлана Федорова повинні буди включені до складу членів Обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної ситуації природного характеру, пов’язаної з поширенням хвороби COVID-19 на території Миколаївської області задля його відкритої і прозорої роботи. Я також маю намір бути включеною до складу членів штабу.

Ще одне надважливе питання – підвіз медичних працівників до їх місця роботи. Шановні медичні працівники! Я з цією проблемою знайома ще з 12 березня. З моменту призупинення регулярних перевезень до мене звернулась Світлана Федорова  і озвучила цю проблематику. Я негайно з вернулась до керівника однієї з фірм-перевізників з проханням забезпечити підвіз медичних працівників інфекційної лікарні. Також кошти, передбачені на здійснення моїх депутатських повноважень в розмірі 120 тис. грн були спрямовані на вирішення цієї проблеми. Проте ця проблема стосувалась всіх закладів охорони здоров’я, а тому депутатський корпус звернувся до Управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА з пропозицією програмно відпрацювати це питання. В результаті, за словами начальника Управління головні лікарі закладів охорони здоров’я від такої пропозиції відмовились. Тому я особисто зв’яжусь з головними лікарями та з’ясую це питання.

Позитивною новиною було вирішення питання Вадима Кулєшова, учасника АТО, у якого згорів будинок. Це питання ми відпрацювали з допомогою мого радника з питань військовослужбовців та їх сімей Вікторією Матієнко, старостою села Лупареве Наталією Панашій та головою Галіцинівської ОТГ Іваном Назарем. Прийнято рішення про придбання житла для військовослужбовця на умовах співфінансування з обласного та місцевого бюджетів!»

 

 

 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку