54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ВІДБУЛИСЬ ЗАСІДАННЯ 34-Ї ТА 35-Ї ПОЗАЧЕРГОВИХ СЕСІЙ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

13.04.2020

Минулої п´ятниці, 10 квітня, відбулось засідання 34-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради. В ході роботи депутати Миколаївської обласної ради прийняли рішення продовжити трудові відносини та укласти трудовий договір з головним лікарем Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб Світланою Федоровою терміном на 5 років.

                Цього ж дня Світлана Федорова, посилаючись на ст. 5 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб", відповідно до якої за рахунок місцевого бюджету мають бути винайдені кошти на утримання лікарні звернулась до депутатського корпусу за підтримкою.

                В ході засідання начальник управління СБУ в Миколаївській області Віталій Герсак повідомив, що спеціалісти перевіряють інформацію про службову недбалість посадовців ОДА при протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.

На думку спец службовців посадовці Миколаївської облдержадміністрації , в умовах стрімкого поширення пандемії та необхідності реалізації термінових заходів, визначених керівництвом країни, не вжили реальних заходів для виконання рішення облради. За попередньою версією слідства, дії чиновників могли заподіяти значну шкоду життю та здоров’ю мешканців області через розповсюдження COVID-19.

Наразі слідчими спецслужби розпочато кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

                До речі, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко іще 7 квітня заявляла про порушення Закону з боку голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Стадніка стосовно невиконання рішення сесії Миколаївської обласної ради.
"За 10 днів - з моменту прийняття рішення Миколаївською обласною радою щодо виділення коштів на боротьбу з коронавірусом, яке до сьогодні не виконується Миколаївською ОДА, - єдиним зрушенням є лист від ОДА на 11 сторінок з поясненням причин невиконання рішення. Відповідно до Конституції України рішення органу місцевого самоврядування є обов’язковим до виконання на території області.

(Конституція України Стаття 144. Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.)

Жодного посилання на Закон України у листі від Миколаївської ОДА немає. Миколаївська ОДА не має права зволікати з виконанням рішення сесії Миколаївської обласної ради. “ - зазначила Вікторія Москаленко.

 

                Під час 34-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради представники депутатського корпусу ухвалили рішення про Звернення до Президента України Зеленського В.О. щодо застосування права вето на Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих
актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

                У понеділок, 13 квітня, відбулось засідання 35-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради. Більшістю голосів підтримано рішення про увільнення від обов'язків голови постійної депутатської комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій Федора Петровича Барну. За відповідний проект рішення віддали свої голоси 34 депутати.   Під час роботи депутати внесли зміни до порядку надання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територіальних громад Миколаївської області.Таким чином, кошти, передбачені на виконання депутатських повноважень будуть спрямовані на підтримку медичних закладів без погодження з постійними депутатськими комісіями.

                В ході засідання 35-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання внесено зміни до обласного бюджету 2020 року.Цим проектом передбачено збільшення видатків на загальну суму 259,5 млн грн.

Всього на медицину та невідкладні заходи по боротьбі з коронавірусом спрямовано майже 211 млн грн.

 

 

 

 

               

               

 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку