54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

на 20-ій позачерговій сесії обласної ради

12.04.2018

На початку пленарного засідання голова обласної ради Вікторія Москаленко нагадала присутнім про те, що до порядку денного 20-ої сесії ввійшли проекти рішень не розглянуті на 19-ій сесії. Також Вікторія Москаленко повідомила депутатам про лист обласної державної адміністрації щодо підготовки звіту голови обласної державної адміністрації.

"В обласній державній адміністрації триває процес підготовки звіту голови облдержадміністрації про виконання програм соціально-економічного розвитку, бюджету, рішень обласної ради. А також проект рішення про виконання делегованих повноважень у 2017 році. На даний час голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко відсутній з поважних особистих причин і знаходиться поза межами області. Що у свою чергу унеможливлює остаточне погодження проекту звіту. На разі після остаточного погодження звіту обласна державна адміністрація надасть всю необхідну оперативну інформацію", - зазначила голова обласної ради Вікторія Москаленко.

Пропозиції депутатів про внесення змін до порядку денного не набрали необхідної кількості голосів. За основу було взято проект порядку денного розданий депутатському корпусу.

Під час розгляду першого питання порядку денного "Про дострокове припинення повноважень першого заступника голови Миколаївської обласної ради Кухти Івана Васильовича" голова обласної ради Вікторія Москаленко акцентувала на необхідності дотримання норм чинного законодавства.

"Відповідно до частини п’ятої статті 56 Закону України "Про місцеве самоврядування" повноваження першого заступника голови обласної ради вважаються достроково припиненими, без припинення повноважень депутата відповідної ради, у разі звернення з особистою заявою до відповідної ради без складання ним повноважень першого заступника. Зазначені повноваження першого заступника голови обласної ради припиняються з дня прийняття відповідною радою рішення, яке береться до відома, як факт", - зазначила голова обласної ради. Вікторія Москаленко запропонувала взяти до відома особисту заяву Івана Васильовича Кухти щодо дострокового припинення ним повноважень на посаді і припинити повноваження Кухти І.В. на посаді 12 квітня 2018 року згідно з нормами чинного законодавства. Відповідний проект рішення не набрав необхідної кількості голосів у сесійній залі.

По трьом питанням одночасно доповідав начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Павло Георгієв.

Так, доповідаючи по питанню затвердження обласної Програми запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018 -2020 роки Павло Георгієв констатував, що проблема серцево-судинних захворювань в Миколаївській області є значною. В структурі смертності ССЗ ( серцево-судинні захворювання) посідають провідне місце. За статистикою щорічно у чотирьох тисяч осіб діагностують серцево-судинні захворювання, фіксується понад тисяча інфарктів міокарда, більше двох тисяч пацієнтів страждають від порушень мозкового кровообігу. Медики підкреслюють, що успіх боротьби і попередження серцево-судинних захворювань залежить не лише від високої кваліфікації спеціалістів, але й від матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та своєчасності діагностування та надання своєчасної допомоги. Програмою передбачено заходи надання необхідної допомоги пацієнтам на до госпітальному етапі і укомплектування нашої екстреної медичної допомоги відповідним обладнанням, автомобілями та лікарськими засобами. Додатково передбачається придбання техніки для обласного кардіо-центру.

Під час жвавого обговорення даного питання на засіданнях постійних комісій депутати вносили власні пропозиції щодо оптимізації роботи медиків і надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. За результатами розгляду депутатами надано рекомендації обласній державній адміністрації та управлінню охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації. Додаткові пропозиції представниками депутатського корпусу обласної ради озвучено і у сесійному режимі.

" Колеги, я пропоную підтримати дану програму. Додатковими коштами ми зможемо її насичувати, передбачаючи фінансування у бюджеті",- підкреслила Вікторія Москаленко. Більшістю голосів цю програму було підтримано. Відповідно зауваження та доповнення депутати висловили під час розгляду питання "Про внесення змін до обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, строк дії якої продовжено на період до 2019 року".

" Цю програму теж необхідно підтримувати. Таким чином ми забезпечимо наш онкологічний диспансер і його пацієнтів необхідними ліками",- звернулася до депутатського корпусу під час пленарного засідання голова обласної ради. Згодом позитивне рішення було прийнято депутатами. Торкаючись питання реорганізації обласної наукової медичної бібліотеки Миколаївської обласної ради шляхом її приєднання до Миколаївського обласного центру здоров’я, начальник управління окреслив вимоги часу і втрату доцільності в роботі такої бібліотеки.

"Ця бібліотека сьогодні перестала відповідати вимогам часу і виконувати покладені раніше на неї функції.",- зауважив Павло Георгієв. Враховуючи детальне опрацювання проекту рішення на засіданнях постійних комісій, депутати і по цьому питанню ухвалили позитивне рішення. Однозначну підтримку депутатського корпусу отримав ще ряд питань: "Про внесення змін до Регіональної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 -2017 роки, строк дії якої продовжено на період до 2019 року".Доповнення до програми передбачають придбання додаткового обладнання, в першу чергу спрямованого на здійснення робіт по розмінуванню акваторії Чорного моря в районі Кінбурнської Коси, "Про порядок надання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад Миколаївської області", "Про затвердження Порядку відбору, надання та умов використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію мікропроектів місцевого розвитку" тощо.

Під час засідання 20-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради депутатами підтримано питання "Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області та резервного   фонду непередбачених видатків за 2017 рік" та "Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2018 рік".

Схвальну оцінку депутатів Миколаївської обласної ради отримав звіт постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму. Сесію обласної ради прийнято ряд звернень: До Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України "Про перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації", "До Кабінету міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабміну від 27 грудня 2017 року № 1094. Документ стосується, як пояснила Вікторія Москаленко, дороги Н-14 і розподілу коштів.

Питання було проголосовано.

Враховуючи систематичні звернення до голови Миколаївської обласної ради та представників депутатського корпусу колишніх працівників силових структур щодо їх недостатнього пенсійного забезпечення під час 20 позачергової сесії прийнято відповідне звернення до Кабінету Міністрів України. Також прийнято Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Южно-Української АЕС", Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, обласних рад щодо підтримки проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо скасування змін до статті 255 Податкового Кодексу України", "Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо підвищення пенсій працівникам агропромислового комплексу. Щодо останнього, це питання було ініційоване депутатом обласної ради Петром Ковальчуком.

Інформацію обласної державної адміністрації щодо ефективності використання коштів та проведення ремонтних робіт на комунальному підприємстві "Миколаївський міжнародний аеропорт" та спільну інформацію облдержадміністрації та Служби Автомобільних Доріг України в Миколаївській області щодо використання бюджетних коштів на ремонт доріг загального користування Миколаївської області та плани відповідних робіт на 2018 рік депутати обласної ради взяли до відома.

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку