54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ПРЕМ`ЄРА ВИСТАВИ "ВЫБИРАЙ"

13.03.2020

Взаємовідносини між двох протилежних полюсів, між якими існує взаємне притягання і таке ж відчайдушне відторгнення, любов в її різноманітті, всепрощення, батьки і діти, війна, випробування владою, що змушує робити складний, іноді дуже несподіваний і імпульсивний вибір та при цьому залишитися людиною. Про все це і багато іншого намагалися розповісти своїм глядачам актори двох театральних колективів «В.Т.и.К з узвозу» та «Незалежної театральної платформи» у виставі «ВыбиРай» за п'єсою Алли Коровкіної. Прем’єра відбулась ввечері 11 березня на сцені Миколаївського обласного академічного театру ляльок. З прем’єрою Віктора Смирнова і акторів двох колективів привітали голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко і радник голови обласної ради Вікторія Матієнко.

Абсолютно атмосферна вистава-фантасмагорія з філософським підтекстом була поставлена Віктором Смирновим. У центрі сюжету жінка, яка протягом життя робила вчинки, пов’язані з роботою, близькими людьми і подругами та при цьому не замислювалася над тим, на скільки вони шкодили оточуючим.

Містичні зустрічі у нічному придорожньому кафе несподіваним чином змінюють внутрішній світ головної героїні.

 «Тема фантасмагорії для мене не нова. Вперше це було років шість-вісім тому. Вистава «Янголи не плачуть». Це був проект «Молодь обирає здоровий спосіб життя». В російському театрі «Станція» - це фантасмагорія. У мене якийсь внутрішній моральний обов’язок. Я вважаю, що є речі, про які варто постійно нагадувати. Говорити про моральні якості людини..Повага, любов до батьків і ближніх. Повсякденність все виїдає. Але вічні речі мають залишатися. І про це я хочу говорити з глядачем»,- говорить Віктор Смирнов, режисер-постановник вистави.

Досить органічно звучить і тема війни. У п’єсі Алли Коровкіної вона є. Водночас Віктор Смирнов разом зі своїми акторами дещо адаптували її до реалій сьогодення.

 «Так сталося, що сьогодні Україна захищає власну територіальну цілісність і незалежність. І мене це теж стосується. Дуже хочеться сподіватися, що серед нас теж мешкають небайдужі директори інтернатів, які шукатимуть своїх вихованців, постраждалих від бойових дій і потрапивши на іншу, мирну територію. Думаю, що наші діти сильно любитимуть батьків. А всі батьки будуть готові у разі необхідності стати на захист країни. Ми не говоримо про війну, як про війну. Передусім, порушуємо питання людини у час війни. І у виставі ми теж говоримо саме про людину»,- ділиться Віктор Смирнов.

Режисер-постановник ,крім специфічного матеріалу, експериментував і з акторами. Якщо раніше Віктор Смирнов розділяв аматорів і професіоналів, цього разу на сценічному майданчику працювала змішана група: «В.Т.и.К з узвозу» та «Незалежна театральна платформа». Взагалі Віктор Смирнов є прихильником форм, які роблять актора ближчим до глядача і навпаки. Так було і цього разу. Глядачі не просто співпереживали героям. Вони стали частиною фантасмагорії. Кожен з присутніх по-своєму відчув життєві, а в окремих епізодах і містичні моменти.

Робота над постановкою тривала протягом двох місяців. Глядачі зможуть побачити виставу «ВыбиРай» у виконанні двох акторських груп.

 

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку