54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я, МАТЕРИНСТВА, ДИТИНСТВА ТА РОЗВИТКУ ЗОН ВІДПОЧИНКУ

28.02.2020

28 лютого відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму. До початку роботи голова обласної ради інформувала членів депутатського корпусу облради про скликання наступного тижня позачергового засідання сесії. Термінова необхідність пов´язана із накопиченням питань, які потребують втручання депутатів облради.

                Також голова обласної ради додала, що особисто ініціює внесення змін та доповнень до порядку забезпечення житлом громадян та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку.

                «На сьогоднішній день депутатський корпус абсолютно не допущений до розподілу квартир учасникам АТО, соціально незахищених верств населення. Протягом декількох місяців від обласної державної адміністрації, а саме керівника Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксани Єльчієвої, не надходять пропозиції відносно залучення депутатів і радника голови обласної ради»,- зазначила голова облради.

                Учасники засідання одностайно погодились із думкою Вікторії Вікторівни і додали, що на сьогоднішній день назріла необхідність внести дієві зміни у цей порядок з розглядом розподілу депутатами обласної ради.

                В умовах реалізації реформ у медичній сфері членів постійної депутатської комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму турбує майбутня доля і функціонування медичних установ в рамках вже сформованого госпітального округу і госпітальної ради. Згодом, по завершенні обговорення, депутати дійшли згоди відносно необхідності проведення додаткового засідання комісії наступного тижня із запрошенням начальника управління Павла Георгієва і профільного заступника голови облдержадміністрації Олександра Трайтлі.

                Власне ж перше питання порядку денного стосувалося вивчення ситуації, яка склалася в Миколаївській області в частині лікування цукрового діабету. За інформацією обласного управління охорони здоров´я загальна недостатність коштів у першому кварталі 2020 складає майже 4 млн грн. До столиці від обласної державної адміністрації надіслали листа з проханням збільшення видатків. На жаль, відповідь поки що не надійшла. Що стосується другого і третього кварталів, адміністрування цієї програми мало б відійти до НСЗУ, але за інформацією Міністерства охорони здоров´я це відтерміновується до жовтня. Тобто, забезпечення теоретично відбуватиметься за рахунок коштів державного бюджету, які надійдуть до області у вигляді субвенції.

                В ході комісії Вікторія Вікторівна нагадала, що від членів комісії по виділенню коштів на лікування та діагностику важкохворих дітей вже надходила пропозиція виділення 10 000 тис .грн. на кожну дитину для закупівлі тест-смужок. Водночас, протягом тижня гальмується підписання відповідних документів в обласній державній адміністрації. Зрештою, депутатами було ухвалено рішення про розгляд цього питання на додатковому засіданні наступного тижня із запрошенням усіх відповідальних осіб.

                Палка дискусія точилася у депутатській кімнаті під час розгляду питання реорганізації Обласного центру здоров´я у комунальне неприбуткове підприємство. Щойно дебати завершилися депутати рекомендували Оксані Баланській визначити оптимальну структуру і штатну чисельність працівників і вжити заходи для скорочення витрат на утримання комунального неприбуткового підприємства «Миколаївський регіональний центр громадського здоров´я». Пропозиції до обласної ради мають надійти до 04.03.2020 і питання розглядатимуть у сесійному режимі. Аналогічно підтримали члени комісії заслуховування у сесійному режимі питання внесення змін до статутів санаторних і спеціальних шкіл-інтернатів у зв´язку зі зміною законодавства.

                З урахуванням рекомендацій профільної комісії підтримано винесення на сесію питання «Про управління майном спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області». Вікторія Москаленко наголосила, що Миколаївщина чи не єдина в Україні область, в якій обласна рада і досі не прийняла важелі управління. Враховуючи це, і довготривале обговорення даного питання у постійних комісіях обласної ради, запропоновано формувати управління у складі виконавчого апарату облради, керівника управління обирати виключно за результатами конкурсу з подальшим затвердженням сесією, до складу конкурсної комісії включати голів постійних комісій обласної ради. Учасники засідання на озвучені головою обласної ради пропозиції погодилися, рекомендували винести питання на розгляд сесії з урахуванням рекомендацій профільної комісії з питань житлово-комунального господарства.

                Під час засідання розглянуто ряд депутатських звернень.

Події
 XI позачергова сесія Миколаївської обласної ради
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку