54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

«НЕОБХІДНА ТЕРМІНОВА РОЗРОБКА ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ, ЯКІ ХВОРІЮТЬ НА ДІАБЕТ I ТИПУ» »,- ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО.

28.02.2020

Сьогодні під час засідання засідання Постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму депутатами було першочергово розглянуто питання щодо ситуації, яка склалась у Миколаївській області, у частині лікування цукрового діабету, участь держави та органів місцевого самоврядування у вирішенні цього питання.

У зв’язку зі зверненнями до голови Миколаївської обласної ради батьків дітей, які хворіють на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний) й не отримують в достатній кількості тест-смужок для індивідуального глюкометра для визначення рівня цукру в крові. Вікторія Москаленко підняла питання про інформацію про фінансування державних програм у Миколаївській області в галузі охорони здоров’я протягом 2018-2019 років та про фінансування місцевих програм в частині заходів по боротьбі із цукровим діабетом у 2020 році.

Вікторія Москаленко попередньо направила лист на ім’я начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Павла Георгієва з метою отримати інформацію з пропозицією щодо фінансування обласної Програми розвитку та підтримки закладів охорони здоров’я, які належать до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області, на 2020-2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 24.12.2019 № 8, в частині лікування цукрового діабету у дорослого населення та, окремо, дітей.

«В будь якому випадку необхідна допомога з обласного бюджету. Від депутатів, які входять до складу Комісії з надання допомоги важкохворим дітям на обстеження та лікування виділити кожній родині по 10 350 грн допомоги з обласного бюджету для придбання тест – смужок для індивідуального глюкометра для визначення рівня цукру в крові дитини.

Тиждень тому я подала Проєкт розпорядження зі складом Комісії, яка вже сформована, на підпис голові Миколаївської ОДА. Станом на сьогодні ми не отримали жодної відповіді від ОДА.

Якщо сьогодні управління охорони здоров’я терміново не розробить Програму щодо підтримки дітей, хворих на діабет та не внесе її на розгляд сесії обласної ради, то забезпечення потреб таких діток буде неповним. 4 смужки в день, які сьогодні отримують діти, що хворіють на діабет I типу – не є достатньою необхідною кількістю для проведення діагностики для вимірювання рівня цукру в крові.

Також більш сучасним безконтактним приладом для вимірювання цукру в крові є прилад «Лібра». Проте він не сертифікований. Моєю пропозицією є заслухати на наступній комісії профільного заступника голови Миколаївської ОДА та начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА стосовно того, скільки тест – смужок область отримає відповідно до державної програми та яка кількість потребується додатково.

Також необхідна термінова розробка Програми підтримки дітей, які хворі на діабет. Також прошу голову Миколаївської ОДА не затягувати процес та терміново погодити склад Комісії, для того щоб ми могли проголосувати за виділення коштів сім’ям, діти в яких хворіють на діабет I типу»,- Вікторія Москаленко.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку