54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

В АТОВЦІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЇХ РОДИЧІВ ВИНИКАЮТЬ ПРОБЛЕМИ З ОТРИМАННЯМ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

24.02.2020

Право на безкоштовне отримання громадянами України землі закріплено законодавчо. Так само, відповідно до Постанови Уряду від 2014 року, кожен учасник антитерористичної операції має право на власну земельну ділянку. Згідно з Конституцією України та Земельним кодексом кожен громадянин має право на забезпечення власною землею різноманітного призначення – земельний пай, ділянка для ведення сільського господарства, садівництва, будівництва житлового будинку, дачі або гаражу.

                На перший погляд в теорії все виглядає гарно. Однак, практична реалізація законодавчо закріпленого права, перетворюється на довготривалу бюрократичну смугу випробувань з безліччю перешкод. На жаль, в Миколаївській області не стали винятком учасники бойових дій на Сході України, дружини і матусі загиблих бійців.

                Такий сумний висновок напрошується сам собою після аналізу звернень, які надходять радникові голови Миколаївської обласної ради Вікторії Матієнко та її зустрічей-прийомів громадян, здійснених у відрядженні в районах області.

                Як правило, усі заявники нарікають, на їх думку, дуже складну процедуру. По-друге, в багатьох випадках у задоволенні законних вимог людям відмовляють без пояснення причин. Говорять і про гальмування процесу представниками влади на місцях.

                Чергова заява надійшла Вікторії Матієнко 24 лютого. По допомогу у земельному питанні звернулася Віра Михайлівна Кузьменко. Ось вже протягом трьох років мати загиблого під час захисту країни Кузьменка Олександра Сергійовича безрезультатно намагається отримати 2 гектари землі. Щоразу для відмови знаходяться причини. Для подальшого розгляду питання і реагування  Віра Михайлівна написала заяву на адресу голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко.

 

Tabunschik
Перший заступник голови обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку