54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

МИКОЛАЇВЦІ ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

21.02.2020

«На небо погляне вільна людина
З новими думками, творча, нестримна.
Ми стіни проб’ємо з міцного граніту,
Щоб тільки любов панувала у світі!», -

цими рядками закінчується останній вірш Героя Небесної Сотні Сергія Кемського.
П'ятий рік поспіль Україна 20 лютого вшановує Героїв Революції Гідності.

Цей день був внесений до календаря особливих дат згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.

Окрім українців, жертвами стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

«На небо погляне вільна людина
З новими думками, творча, нестримна.
Ми стіни проб’ємо з міцного граніту,
Щоб тільки любов панувала у світі!», -
цими рядками закінчується останній вірш Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Тамара Кемська - мама Сергія вже третій рік проживає в Миколаєві, куди переїхала з Криму. Її син віддав життя за вільну демократичну Україну.

15 листопада 2019 року уродженцю Керчі, активісту Майдану Сергію Кемському виповнилося б 38 років. 20 лютого 2014 року він загинув від куль снайпера на вулиці Інститутській в Києві. Мама Сергія розповідала, що з першого дня Революції Гідності її син Сергій не міг залишатись осторонь подій, які відбувались. Він до останнього вірив і боровся, щоб Україна була сильною, незалежною, Європейською державою. Вікторія Москаленко нагородила матір загиблого Героя Тамару Кемську Хрестом Святого Миколая до Дня Гідності та Свободи.

Сергій Кемський був одним із тих, хто п'ять роки тому вийшов на Майдан на підтримку євроінтеграції, був кримчанин, уродженець Керчі. Він вважав себе прихильником прямої демократії, намагався поширювати свої ідеї серед інших учасників протестів і практично безвиїзно перебував у наметовому містечку.

Сергій був на Майдані майже постійно, кілька разів приїздив додому на пару днів. Щось писав і знову їхав. На Майдані він був прихильником ненасильницького спротиву. Неодноразово підкреслював, що він піде, якщо на Майдані з'явиться бойова зброя. Але не пішов. Почалися дуже напружені дні, і він не міг інакше. Він був вибуховий та сміливий хлопець...

Вікторія Москаленко та радник голови Миколаївської обласної ради з питань військовослужбовців та сімей загиблих воїнів АТО Вікторія Матієнко тримають постійний зв’язок з Тамарою Кемською, єдиною мамою Героя Небесної Сотні, яка проживає на Миколаївщині.

Сьогодні Миколаївщина вшановує пам’ять загиблих і разом з усією Україною схиляє голову в скорботі. Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, депутат Верховної Ради VIII скликання Тарас Кремінь, депутат Верховної Ради України IV скликання, голова Миколаївської обласної організації Народного Руху України Юрій Діденко, волонтери, активісти зібрались на віче сьогодні аби вшанувати пам’ять загиблих на розстріляних Героїв Майдану.

Після цього всі учасники заходу вирушили до скверу Ради Європи щоб запалити свічку Героям біля пам’ятника Небесній Сотні.

"Ми завжди пам'ятатимемо подвиг Героїв заради України. Нас усіх повинні об' єднувати такі події",- Вікторія Москаленко, яка була активістом Миколаївського Майдану, з глибокою шаною ставиться до подій, пов'язаних з Революцією Гідності.

Разом з головою Миколаївської обласної ради своє слово сказали Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, Юрій Діденко, Олег Гілякін, Тарас Кремінь.

За участі депутатів обласної ради Надії Боднар та Михайла Талпи перед пам'ятником Героям Небесної Сотні учасники заходу виклали Тризуб з лампадок.

Події

20.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та архітектури - о 10.00;

- з питань захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, антикорупційної та регуляторної політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, комунікативної політики - о 14.00

21.06.2024 року відбудуться засідання постійних комісій обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації - о 10.00;

з питань промислової політики, підприємництва, транспортної інфраструктури, водногосподарського комплексу, енергетики та енергозбереження, зв’язку та цифровізації - об 11.00

- з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності - о 13.00

24.06.2024 року відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з розгляду питань, внесених на ХХІІ позачергову сесію обласної ради:

- з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки - о 10.20;

_________________________

Червень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку