54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

ГОЛОВА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВІКТОРІЯ МОСКАЛЕНКО ВІДВІДАЛА СОФІЇВСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ

12.02.2020

В рамках виїзного дня Миколаївської обласної ради у Новобузькому районі Вікторія Москаленко здійснила робочу поїздку до Софіївського водосховища біля с. Софіївка за участі депутатів обласної ради Михайла Талпи, Миколи Лучного, Олександра Бондаря, Анни Воронок, Анатолія Катрича. На сьогоднішній момент Софіївське водосховище є водосховищем комплексного призначення, зокрема джерелом питного водопостачання для жителів Баштанського, Новоузького та Казанківського районів Миколаївської області, використовується для потреб зрошення та рекреації.

В 2019 році в межах реалізації державного інвестиційного проекту «Забезпечення питним водопостачанням сільських населених пунктів Казанківського, Новобузького районів та реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області» було відновлено фінансування й завершено будівельні роботи по об’єкту «Реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області» на загальну суму 7, 63 млн грн.

В процесі виконання робіт завершено відновлення бетонної основи водоскидної та підпірної стінок споруди, протяжністю 93,5 м, 15 льодорізів, побудовано пішохідний експлуатаційний місток.

Щодо виконання робіт по об’єкту «Реконструкція системи водоочистки каналізаійних стічних вод з використанням очисних споруд типу «BIOTAL» - нині проектно-кошторисна документація відкоригована та знаходиться на стадії отримання позитивного експертного звіту, після чого продовження робіт стосовно вищевказаного об’єкта стане можливим.

У процесі робочої поїздки знову постало питання щодо незадовільної екологічної ситуації – зниження рівня води в Софіївському водосховищі у зв’язку із будівництвом ТОВ «Альтген» МГЕС на донному водовипуску Софіївського водосховища. Голова Миколаївької обласної ради Вікторія Москаленко зазначила, що проект не може бути втілений без громадських слухань, а першочерговим завданням є виявлення негативного впливу на флору і фауну за умов будівництва МГЕС.

Депутат обласної ради, член Постійної комісії з питань екології Анатолій Катрич поцікавився, чи працюватиме будівництво МГЕС на користь громаді, адже за попередніми підрахунками економічна ефективність для громади буде невисокою.

Депутат обласної ради Михайло Талпа поцікавився у спеціалістів щодо можливості будівництва водогону до смт. Єланець, адже воно не забезпечене питною водою.
На сьогодні реалізація такого проекту вимагає чималих підрахунків.

Депутат Олександр Бондар доніс до присутніх, що рівень замулення водосховища піднявся, а за роки експлуатації дамби знизився рівент питної води. Обласна рада повинна реагувати на це та сприяти залученню коштів державного бюджету для реалізації екологічних заходів і програм.

Нагадаємо, 4 жовтня у Новобузькому районі відбулося виїздне засідання робочої групи на Софіївському водосховищі у складі депутатів Миколаївської обласної ради Олександра Бондаря, Юрія Крета, Олександра Каражея, Миколи Лучного, очільників територіальних органів міністерств та інших ЦОВВ, структурних підрозділів облдержадміністрації, представників органів місцевої влади, у т.ч. з відвідуванням регіонального ландшафтного парку «Приінгульський», де була проведена робоча нарада стосовно вивчення діяльності та основних проблем, які наразі гостро сторять в РЛП "Приінгульський" На Софіївському гідровузлі обговорилося питання щодо нявного низького рівня води у водосховищі у зв'язку з проведенням ремонтних робіт, планової діяльності щодо будівництва нової МГЕС поза межами с. Софіївка Новобузького району Миколаївської області потужністю до 200 кВт. Екологічна ситуація, яка склалась на Софіївському водосховищі вкрай несприятлива. Постає питання необхідності відновлення робіт по ремонту дамби, адже рівень води у водосховищі вже знизився на 3 метри й наближається до критичного. Робоча група вирішила не погоджувати будівництво ТОВ "Альтген" нової МГЕС на донному водоспуску Софіївського водосховища біля с Софіївка Новобузького району Миколаївської області, а також рекомендовано начальнику водних ресурсів у Миколаївській області Сергію Письменному вивчити питання щодо можливості якнайшвидшого відновлення ремонтних робіт дамби.

 

Липень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку