54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 +38 068 4404824 oblrada@mksat.net

НА ЗАСІДАННІ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ

03.04.2018

В засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Іван Кухта та заступник голови обласної ради Андрій Кротов.

         До порядку денного було включено сім профільних питань: Про звернення голови Снігурівської райдержадміністрації про перегляд орнедної плати за землі державної власності сільгосппризначення, готовності меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до поливного сезону, стан розвитку зрошуваного землеробства, використання полезахисних лісових насаджень тощо.

         Торкнулися депутати і проблематики підготовки кадрів для аграрної галузі. Зокрема, Миколаївський національний аграрний університет звернувся до обласної ради з проханням підтримки їх рекомендацій щодо внесення зміни до Програми економічного та соціального розвитку Миколаївської області в частині формування регіонального замовлення.

         Політика міністерства освіти і науки України сьогодні спрямована на суттєве зниження державного замовлення у вищих навчальних закладах. Скорочення відбувається, переконаний перший проректор Миколаївського Національного Аграрного Універистету Дмитро Бабенко, за рахунок якраз ВИШів сільськогосподарського спрямування. І пояснив представникам депутатського корпусу власну думку.

         " Для аграрних вищих навчальних закладів фактично протягом останніх десяти років державне замовлення скоротилося на половину. Наші пропозиції наступні. Ми не є оригінальними. Аналіз ситуації показує, що скажімо у Вінницькій, Херсонській, Запорізькій областях вийшли з пропозиціями формування регіонального замовлення. Відбувається окремий конкурс. Молодь зараховується на навчання за підсумками цього конкурсу. Додатково підписується договір, який зобов’язує ту чи іншу людину, по закінченніуніверситету, протягом трьох років відпрацювати на підприємстві, яке її направило",- зазначив Дмитро Бабенко.

         Голова постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Юрій Кормишкін та його колеги висловились на підтримку даного напрямку.

         " Я вважаю, що та система балів, яка функціонує в системі оцінювання знань учнів, не завжди дозволяє вступати юнакам та дівчатам до вищих навчальних закладів. Як показує практика більшість молодих людей мріють виїхати за кордон. Через п’ять, десять років вони вже не повернуться сюди. Я пропоную рекомендувати адміністрації внести зміни до відповідної програми соціального та економічного розвитку Миколаївської області з подальшим пошуком фінансового ресурсу для формування регіонального замовлення",- підкреслив Юрій Кормишкін.

Події

ХХI позачергова сесія Миколаївської обласної ради

 

Травень 2024
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tabunschik
Голова обласної ради Табунщик
Антон Вікторович 
підписатись на розсилку