54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ЗУСТРІЧ ДЕПУТАТІВ ОБЛАСНОЇ РАДИ З АВТОРАМИ МОНУМЕНТУ "СТАЛЕВИЙ СОЛДАТ"

17.01.2020

Депутати Анатолій Катрич разом зі своїм колегою Петром Ковальчуком мали унікальну можливість познайомитись та поспілкуватись з авторами скульптури монументу «Сталевий солдат» (м. Нова Одеса), що належить до меморіального комплексу «Курган Слави» Юрієм та Інною Макушиними.

Насправді, це велика честь поспілкуватись із авторами визначного монументу! Юрій Андрійович та його талановита дружина Інна Вікторівна, заслужена художниця України розповіли, що «Сталевий Солдан» на пагорбі під м.Нова Одеса – одне з найулюбленіших дітищ, адже в його створення вкладено дуже багату труда, зусиль, бажанні створити щось неповторне.

«Випробовування було не з легких. Численна кількість варіантів самої композиції, вибір матеріалу та пагорба, з якого монумент бачили б з усіх сторін – завдання не з легких»,- розказав автор.

«Сталевий солдат» - унікальна історико-культурна пам’ятка, символічна могила воїнів, що загинули у Другу світову війну в боях за визволення міста Нова Одеса, земля на яку завезена із 645 братських могил Миколаївщини, уособлює воїна в момент атаки. Вирішено було, що гігантська скульптурна фігура буде підніматися на Кургані недалеко від Нової Одеси.

Поки здійснювався задум скульпторів насипався курган. З усією області сюди звозили землю з могил загиблих воїнів. Курган досяг 23-метрової висоти. І ось коли 11-метрова скульптура солдата була відлита в гіпсі, його потрібно було її виготовити з нержавіючої сталі.

У співдружності зі скульпторами працювали архітектори В. Бутаков, А. Кавун, інженери та робітники заводів «Океан», ім. 61 комунара, ЧСЗ, «Зоря». Виготовлялися окремі частини композиції за кресленнями архітектора Г. Метта.
9 травня 1975 року під час грандіозного мітингу відбулося урочисте відкриття величного монумента!

"Друзі, а тепер повернемось до реалій сьогодення! «Сталевий Солдат» потребує негайного ремонту! Рушаться опори, зруйнований під’їзд. На 32-й позвчерговій сесії обласної ради мої колеги підтримали рішення про необхідність ремонту монумента, тим паче в цьому році ми святкуватимемо 75-ту річницю перемоги над нацистами. Ганебним знущанням над пам’яттю Героїв Великої Вітчизняної війни буде залишити монумент в тому стані, яким він є сьогодні. Вся громада області докладає максимальних зусиль, аби 75-ту річницю Великої Вітчизняної війни мешканці Новоодещини відсвяткували гідно, з відремонтованим пам’ятником!",- Анатолій Катрич

Події
 XI позачергова сесія Миколаївської обласної ради
Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку