54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ПІДСУМКОВИЙ З`ЇЗД ОРГАНІЗАЦІЙ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ, ВІЙСЬКОВИХ ВОЛОНТЕРІВ ТА ЧЛЕНІВ РОДИН ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В ЮЖНОУКРАЇНСЬКУ

23.12.2019

Ветеранський рух затребуваний і необхідний, так як вирішує глобальні завдання і проблеми учасників бойових дій та членів їх родин. Підтвердженням цієї тези став Підсумковий з’їзд організацій учасників бойових дій, військових волонтерів та членів родин загиблих Героїв Миколаївської області, учасників якого гостинно приймали у Южноукраїнську минулої суботи.

 

Хлопці і дівчата, чоловіки та жінки, які пройшли горнило російсько-української війни об’єднані єдиним завданням – завжди бути дієвим засобом соціальної та правової підтримки один одного і родин загиблих побратимів. При цьому основним чинником досягнення успіху є створення колективу однодумців та налагодження спільної, командної роботи.

 

         Навіть попередній, побіжний аналіз діяльності ветеранського руху учасників Антитерористичної операції і Операції Об’єднаних сил в нашому регіоні говорить про надзвичайно високу його результативність та ефективність: святкові вечори, організація літнього відпочинку для учасників АТО та членів їх родин на узбережжі Чорного моря, стратегічна сесія для Міністерства у справах ветеранів України в Очакові, участь в «Марші Захисників» на день Незалежності країни, Всеукраїнський форум «Досвід ветерана – потенціал країни», квести для дітей, програми з підприємницької діяльності та допомога у відкритті власної справи, підписання меморандуму з Миколаївською обласною державною адміністрацією, спільна робота з Миколаївською обласною радою, з’їзди учасників бойових дій. І повірте, що цей перелік соціально-важливих справ можна продовжувати іще дуже довго.

 

Позитивний результат здебільшого залежить від особистостей - людей, які вміло спрямовують потужний ветеранський рух Миколаївщини у вірному напрямку, враховуючи специфіку сучасної суспільно-політичної ситуації в регіоні та в цілому по країні, взаємодіють з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Миколаївської області. Серед них сьогоднішній Заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО України Олександр Терещенко, який взяв активну участь в роботі і цього форуму, Ілля Шполянський – голова ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО», Вікторія Матієнко – радник голови Миколаївської обласної ради. В зоні її відповідальності вирішення життєво-важливих питань родин військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил і членів їх родин, дітей, матерів і дружин загиблих воїнів. Юрій Степанець голова ГС «Рух ветеранів Миколаївщини» та багато-багато інших.

 

         До речі, місцем проведення Підсумкового з’їзду організацій учасників бойових дій, військових волонтерів та членів родин загиблих Героїв Миколаївської області Южноукраїнськ обрали невипадково. Місто енергетиків славетне своїми волонтерськими традиціями. З початком бойових дій на Сході та збройної агресії Росії проти України жителі Южноукраїнська долучилися до підтримки підрозділів Збройних Сил України і Добровольчих батальйонів. Лідерами волонтерського руху Южноукраїнська по праву вважають Петра Яковича Форостяного - голову БФ «Миротворець, Сергія Васильовича Пелюха – голову БФ «Мирне небо» та депутата Миколаївської обласної ради, генерального директора ВП «Южноукраїнська АЕС» ДП «НАЕК«Енергоатом» Володимира Анатолійовича Лісніченка.

 

         « Я хочу повернутися у 2014 рік. Тоді дуже було складно. Ми втілювали безпрецедентні заходи і кроки відносно безпечної експлуатації нашого підприємства. На базі нашого навчально- тренувального центру пройшли курси всі, хто мав за плечами досвід військової служби, охорони. Спільно з волонтерськими організаціями ми шукали бронежилети. Сьогодні цю діяльність ми теж продовжуємо здійснювати. Силами нашого підприємства ми вже відремонтували 108 одиниць техніки, яка повертається військовослужбовцям. Також вдосконалюємо певним чином військову техніку. Хочу подякувати сьогодні всім тим, хто доклав максимум зусиль, аби зупинити цю агресію, і тим, хто перебуває сьогодні у зоні бойових дій»,- зазначив Володимир Анатолійович вітаючи учасників зібрання.

 

         Оскільки для багатьох учасників Антитерористичної операції достатньо гостро стоїть житлове питання, у Южноукраїнську подбали і про його розв’язання. Під час з’їзду Віктор Кирилович Пароконний вручив ключі від новеньких квартир п’ятнадцятьом захисникам територіальної цілісності і незалежності країни і членам їх родин.

 

         Завдяки співпраці із БО «БФ «Стабілізейшен суппорт сервізес» та Посольством Великої Британії в Україні теж стає можливою велика кількість соціальних проектів. Зокрема, вони надали підтримку і в організації цього з’їзду.

 

         Повертаючись додому з війни усі військовослужбовці, і про це також говорили на з’їзді, зіткаються з однаковими проблемами. Складність адаптаційного періоду змушує декого зловживати алкоголем, непоодинокі випадки самогубства. Звичайно, щоб стати успішною людиною, необхідно цьому вчитися, а головне мати бажання. Одним із ефективних способів є безпосереднє спілкування з тією людиною, образ життя якої для вас найбільш симпатичний. Адже особистий приклад успішної людини вартий десятків теоретичних лекцій.

 

         Своєю мотивацією рухатися вперед із учасниками з’їзду ділилися радник голови Миколаївської обласної ради, мати загиблого військовослужбовця 79-ої ДШМБР Вікторія Вікторівна Матієнко, багатодітна родина ветерана АТО В’ячеслава та Олени Поздняк, Андрій Горобець – ветеран АТО, автор і видавець книги та Сергій Теслюк, ветеран АТО, ветеринарний анестезіолог, власник ветеринарної клініки.

В рамках Підсумкового з’їзду організацій учасників бойових дій, військових волонтерів та членів родин загиблих Героїв Миколаївської області присутні у формі запитання-відповідь поспілкувалися із Олександром Терещенком та військовим психологом Андрієм Козінчуком.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку