54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ ОБГОВОРЮВАЛИ У МИКОЛАЄВІ

29.11.2019

Сьогодні, 26-го листопада, в Миколаєві відбулась дискусія між представниками офісу президента України, Кабінету міністрів та народними депутатами України з одної сторони та аграріями, сільськими та селищними головами, головами ОТГ Миколаївської та Херсонської областей з іншої. В зустрічі брали участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, депутати Миколаївської обласної ради Юрій Кормишкін, Олена Донченко та Володимир Фроленко.

         Стрижневе питання порядку денного – проблеми і перспективи запровадження земельної реформи у рамках програми «Діалоги про Україну».

         Ймовірні умови продажу українських чорноземів обговорювали у Миколаєві за участі уповноваженого Президента України із земельних питань Романа Лещенка, заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького і народних депутатів України. Модерувала зустріч директор Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації Олена Піскун.  Спілкуючись із різними верствами населення, в рамках проєкту «Діалоги про Україну», урядовці, народні депутати України і фахівці офісу президента України намагаються побудувати комунікацію із жителями регіонів, чути різні думки відносно тієї, чи іншої теми, щоб в результаті напрацювати конкретні кроки її реалізації. У даному випадку йшлося про запровадження ринку землі.

         «З точки зору земельної реформи багато чого було сказано і ви чули. Однозначно, ми хочемо почути запитання і пропозиції. Саме обговорення іще триває. В рамках дискусії вже подано більше 3000 поправок, які враховують позиції усіх зацікавлених сторін. І сьогоднішні Ваші виступи і рекомендації якраз і свідчитимуть про те, яким має бути остаточне компромісне рішення»,-зазначив у своєму виступі Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

         Варто заначити, що сьогодні дискусія точиться навколо трьох основних блоків реформи. Перш за все, йдеться про обіг земель сільськогосподарського призначення. Всі звичайно розуміють, що найбільше селян, фермерів, керівників сільськогосподарських підприємств хвилює хто потенційно може бути учасником цього процесу, які існуватимуть обмеження по концентрації. Друге – дерегуляція земельних відносин та децентралізації.

         В ході зустрічі представники влади презентували аграріям та гостям з Херсонщини переваги запровадження земельної реформи. Відбувся відкритий і водночас складний діалог між всіма сторонами.

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку