54001, м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22 (80512) 37-05-48 oblrada@mksat.net

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ РОДИН УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА СХОДІ УКРАЇНИ-ПРІОРИТЕТ РОБОТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ

29.11.2019

Діяльність ветеранської організації, соціальний захист родин загиблих військовослужбовців, оздоровлення учасників бойових дій та членів їх родин – ці та багато інших питань у середу 27 листопада обговорювали радник голови обласної ради Вікторія Матієнко, за дорученням Вікторії Вікторівни Москаленко, та голова ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Ілля Шполянський із очаківцями – ветеранами війни на Сході, членами їх родин і родин загиблих військовослужбовців за участі Очаківського міського голови Сергія Бичкова.

На сьогоднішній день робота голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко та її радника Вікторії Матієнко, депутатського корпусу облради спільно із керівником ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Іллею Шполянським спрямована на вирішення нагальних питань соціального захисту безпосередньо учасників російсько-української війни та їх сімей, матусь і дружин загиблих Героїв. На цьому Вікторія Матієнко і Ілля Шполянський кожної зустрічі роблять особливий акцент. За оцінкою експертів Миколаївська область посідає лідируючі позиції в Україні. Регіон Північного Причорномор’я випереджають лише Львівщина і Київщина. Такого результату вдалося досягти завдяки тісній співпраці активістів ветеранського руху з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади. Як приклад поліпшення житлових умов учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) і їх сімей, ветеранів з інвалідністю, родин загиблих військовослужбовців. Зокрема, в Очакові цього року придбано житло одній із таких сімей. Програма реалізується на умовах співфінансування. Вже традиційно виділяють кошти у місті Миколаєві, Снігурівці, Южноукраїнську та Первомайську.

Два роки тому представники ветеранського руху активізували літнє оздоровлення АТОвців та їх родин. 2019-го з обласного бюджету на ці цілі було виділено 3,5 мільйони гривень. Наступного року сума зросте майже вдвічі і становитиме 6,5 мільйона гривень.
«Ми прибрали територіальне обмеження. Дія програми розповсюджується на членів родин загиблих військовослужбовців, неповнолітніх братів та сестер загиблих воїнів, усиновлених дітлахів. Також ми прибираємо тему обмеження військовослужбовців. Тепер цим можуть скористатися військовослужбовці, якщо вони є учасниками АТО. По-друге, ми прибрали часові та територіальні обмеження»,-зазначає Ілля Шполянський.

Голова громадської організації і радник голови Миколаївської обласної ради припускають, що йтиметься про декілька оздоровниць на Західній Україні, де організовуватиметься відпочинок учасників бойових дій і членів їх сімей. За попереднім підрахунком на один район припадатиме 40-50 путівок.

Специфічне питання медичного обслуговування і надання матеріальної допомоги для його вирішення, акцентують Вікторія Матієнко та Ілля Шполянський. Вихід із ситуації однозначно буде знайдено шляхом розробки спеціальної програми.

«Ми будемо шукати можливості, щоб жоден з наших побратимів і членів його родини за будь-яких обставин мав підтримку»,- говорить голова організації.

Два роки поспіль на Миколаївщині діє програма надання матеріальної допомоги на відкриття власної справи. До неї внесли зміни. Тепер скористатися дієвим методом зможуть члени родин загиблих захисників територіальної цілісності і незалежності України.
В рамках зустрічі Вікторія Матієнко та Ілля Шполянський відповіли на всі запитання очаківців.

 

Травень 2022
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Голова обласної ради Замазєєва
Ганна Володимирівна
Видео
Військова служба за контрактом у лавах Збройних Сил України 
підписатись на розсилку